Історія з самогубством українського полярника на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді добігає сумного кінця. В ній уже нічого не виправити, але тепер чоловіка хоч поховають на батьківщині.
Сьогодні, 7 листопада, тіло Василя Омеляновича, який наклав на себе руки 8 травня, нарешті мають доставити в Україну. А 9 листопада кухара п'яти українських антарктичних експедицій поховають у рідному Малині на Житомирщині. Про це із сумом сповістили на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Василь закінчив Полтавський кооперативний інститут і після цього працював кухарем і рідному Малині. Однак хлопець марив далекими подорожами та мріяв стали корабельним коком. Та йому було суджено втілити свою мрію в інший спосіб. У 26 років він випадково познайомився з полярником і після того, з 2011, став брати участь у полярних експедиціях. Чоловік буквально "захворів на Антарктиду". Він уже був учасником чотирьох експедицій - 16-ї, 18-ї, 20-ї та 23-ї і щоразу з охотою повертався на білий континент.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У 25-й він пробув недовго. Нова зміна полярників заїхала на станцію "Академік Вернадський" лише 21 квітня цього року, а вже 8 травня 35-річний кухар наклав на себе руки.
Кажуть, причиною фатального вчинку стало нещасливе кохання. Разом із Василем в Антарктиді мала залишитись його кохана. Однак дівчина на той час знайшла собі іншого коханця, який працював на станції системним адміністратором, і разом з ним вирішила повернутися в Україну. Зраджений Омелянович залишився на станції наодинці зі своїми невеселими думками, які зрештою й привели його до такого фатального кроку.
До речі, гендерне питання в антарктичних експедиціях стоїть дуже гостро. Українських жінок понад два десятиліття не брали в Антарктиду після того, як там ще в 90-і роки стався роман між двома учасниками. Однак згодом вирішили, що час уже відновити гендерну рівність.
І ще один факт, який став відомий саме про цю станцію вже після трагічної смерті Василя Омеляновича. Ця станція стала українською лише в 1996 році. До того, з 1947 по 1996 вона юридично належала Британії. Але британські дослідники Антарктиди забралися звідти ще в 1954 році – після того, як на станції, один за одним, вкоротили собі віку п'ятеро полярників.
Нагадаємо, вирушаючи торік в антарктичну експедицію, українські полярники взяли з собою копію Томосу. Однак навіть це не відвело від станції біди.