Мін’юст направив Богдану роз’яснення закону про люстрацію

64
Мін'юст направив Богдану роз'яснення закону про люстрацію - today.ua

Заступник міністра юстиції Сергій Петухов направив листа до Адміністрації президента, в якому пояснив законодавство про очищення влади та його застосування щодо посади глави АП, яку нині займає юрист Андрій Богдан, який вчора оголосив про призупинення адвокатської практики.

За словами заступника міністра, суб’єкт призначення відповідає за проведення люстраційної перевірки і у випадку виявлення факту застосування заборон, передбачених Законом, має звільнити таку особу та надіслати це рішення Міністерству юстиції, яке вносить зазначену особу в люстраційний реєстр.

У випадку порушення вимог закону про люстрацію остаточне рішення має приймати суд, повідомив Сергій Петухов, який не виключає такого варіанту розвитку подій.

Окрім того, для перевірки правильності виконання Закону міністерство просить АП надати копії трудових книжок новопризначених заступників Андрія Богдана, серед яких Сергій Трофімов, Юрій Костюк, Кирил Тимошенко, Руслан Рябошапка та Вадим Пристайко.

“Це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики”, – наголосив Петухов.

Нагадаємо, раніше заступник Богдана Руслан Рябошапка наголошував, що оскільки Адміністрація президента не є органом державної влади, то її новопризначений голова не підпадає під закон про очищення влади.

загрузка...