Today.ua

Мають по два танкових полки замість одного: замміністра пояснив, які війська стягує РФ до кордону з Україною

Росія накопичує військові сили на кордоні з Україною, але про широкомасштабний наступ не може бути й мови. У Кремлі чітко розуміють, що цей крок призведе до великої кількості жертв. Водночас Володимир Путін демонструє, що й надалі захищатиме бойовиків ЛНР/ДНР, якщо українські війська спробують здійснити операцію щодо визволення окупованих територій. Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак пояснив, у чому особливість військ, які РФ стягнула до кордону України.

- В принципі, ці війська (понад 80 тисяч військовослужбовців, майже тисяча танків, півтисячі літаків і 300 бойових вертольотів. - Авт.) функціонально відрізняються від тих, які були там у 2014 році, - каже Юрій Гримчак. - Тоді там стояло приблизно стільки ж, але то була просто армійське угрупування, яке залишилося після навчань. Сьогодні дивізії, які стоять на кордоні, мають по два танкових полки замість одного. Це фактично характеризує ці частини як ударні. Але потрібно розуміти, що і Україна зовсім інша, не 2014 року. Наші військові ефективно використовують протитанкові ракетні комплекси, і, скажу вам, командир може навіть отримати покарання, якщо не забезпечить своєчасної відповіді на обстріли своїх підлеглих. Хоча, з точки зору росіян, вони можуть спробувати наступати в разі якихось внутрішніх неприємностей (в Україні. - Авт). Думаю, в наших умовах такого варіанту не можна виключати.

Тим часом міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш повідомив, що Росія посилює військові позиції в незаконно окупованому Криму, щоб отримати контроль у Приазов’ї. За словами Черниша, у Росії є “потужний фізичний фактор, який вона застосовує для блокування”.

- У військовій теорії – це так звана зона, на яку ні з повітря, ні з моря, ні з суші не можна було б потрапити, - сказав міністр Черниш. - Тому Росія застосовує розширений військовий компонент (в Криму. – Авт.) для обмеження доступу не тільки для можливих супротивників у військовому плані, а й для гуманітарних організацій, міжнародних експертів та моніторингу.

Нагадаємо, в Росії доручили ФСБ посилити негативний ефект від корупційного скандалу з «Укроборонпромом».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ