Матрична організаційна структура управління підприємством на прикладі компанії Simcord

Матрична організаційна структура управління підприємством на прикладі компанії Simcord - today.ua

Правильно вибрана організаційна структура управління підприємством забезпечує ефективність його роботи, дозволяє швидко знаходити потрібне рішення та негайно вживати необхідні дії у різноманітних ситуаціях.

Компанія «Сімкорд» (https://www.simcord.com/ua) продемонструвала ефективність дії матричної структури в організації, довівши її беззаперечні плюси та переваги.

Типи структур, що існують 

Матрична організаційна структура управління підприємством на прикладі компанії Simcord

Існує 6 основних типів організаційних структур управління підприємством. Кожна з них має свої особливості, що визначають ті чи інші аспекти застосування в конкретній ситуації. Компанія Simcord веде діяльність у напрямі впровадження найбільш ефективних організаційних структур управління підприємством. Вона, як експерт у цьому питанні, зробила висновок про те, що саме матрична структура дозволяє швидко досягти досконалості в управлінській структурі.

На практиці застосовуються такі структури:

· Лінійна — у такій структурі використовуються найпростіші принципи централізму та єдиноначальності. Процес управління підприємством заснований на ієрархічній структурі керівництва. Так, кожний працівник знаходиться у підпорядкуванні безпосередньо керівника напряму та відповідає перед керівництвом, що стоїть вище.
· Функціональна — усім підприємством керує одна людина, яка розподіляє роботу між спеціалізованими структурними підрозділами. Підрозділи, зі свого боку, об’єднують фахівців одного профілю. Отже, лінійні керівники звільняються від невластивих їм функцій.
· Лінійно-функціональна — містить елементи першої та другої структур, поєднуючи їхні переваги. В цьому виді структури відсутній недолік, пов’язаний із відсутністю ланок структурного планування. З іншого боку, апарат управління бюрократизований, а час прийняття рішень збільшено через потребу погоджень.
· Дивізіональна — найдемократичніша структура управління. Генеральному директору підпорядковуються директори за продуктами, які відповідають за один підрозділ. Застосовується міжнародними компаніями, що мають відділення у різних країнах, а також компаніями із широко диференційованим асортиментом продукції.
· Матрична — створена за допомогою поєднання лінійного та програмно-цільового типів структур. З одного боку, працівник підпорядковується безпосередньому керівнику, з іншого — керівнику проекту. Ефективна під час упровадження на підприємствах, що виробляють наукомістку продукцію, використовують технологічні новації, та дозволяє швидко реагувати на кон’юнктурні коливання ринку.
· Комбінована — паралельно застосовується кілька видів структур управління залежно від специфіки продукту, структури компанії.

Матрична організаційна структура управління підприємством на прикладі компанії Simcord

Приклади роботи організацій за матричною структурою управління

Матрична структура управління почала застосовуватися в 50–60-ті роки середніми за розміром компаніями США аерокосмічної галузі.
Спочатку були проведені експерименти зі впровадження проектної структури на функціональні структури, що вже існують.
Якщо говорити про сучасні підприємства, то найчастіше матрична структура використовується в IT-компаніях. За найактуальнішими дослідженнями, близько 60% підприємств сфери розроблення ПЗ і технологій працюють саме за цією структурою.

Також за матричною схемою працюють великі виробники продуктів харчування, фінансові установи, фармацевтичні, консалтингові, інжинірингові компанії. Серед прикладів — General Electric, IBM, Nestle, Shell Oil, Citibank та ін. Українською IT-компанією «Сімкорд» також нещодавно була вибрана саме матрична структура, тому що вона дозволяє контролювати роботу досить великої кількості підлеглих одразу за двома напрямами. За умови застосування такої структури забезпечується гарна гнучкість і адаптація до зовнішніх змін бізнес-середовища.

Свято 15 серпня: в Степанів день приготуйте еліксир молодості
Православна церква 15 серпня вшановує пам'ять первомученика Стефана. Проповідник жив в I столітті нашої ери в Єрусалимі, доносив до людей Слово Боже, ...
Гороскоп на 15 серпня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Скорпіонам завершити роботу, а Дівам її почати
Гороскоп на суботу, 15 серпня 2020 року, обіцяє день, який буде сприяти професійному росту і розвитку. Втім, не тільки професійному. Зірки заохочують ...
Головні події в світі 14 серпня: в Північній Кореї затопило ядерний об'єкт, а країни ЄС об'єдналися проти США
Основний ядерний об'єкт Північної Кореї, можливо, вийшов з ладу через сильну повінь, яка накрила цю країну. Про це свідчать супутникові знімки, зробле...
Неділя - останній день: з понеділка “Укрзалізниця“ не буде брати на поїзди мешканців “червоної“ зони
Неділя, 16 серпня, стане останнім днем, коли жителі міст, які увійшли до “червоної“ зони, зможуть сісти на потяг. “Укрзалізниця“ оголосила про те, що ...
Якою буде погода на уїк-енд: готуйтеся до холодів - ночами в Україну вже заходить осінь
На календарі залишилася остання восьма літа, а тому погода в Україні вже починає потихеньку дихати осінню. Найближчі дні, включаючи й вихідні, Україна...