“Люди вірять в аргументи антивакцинаторів“: Супрун розповіла про проблему щеплень в Україні

Автор: Оксана Житнюк

На момент, коли Уляна Супрун стала очільницею Міністерства охорони здоров'я України (влітку 2016 року), проти дифтерії було вакциновано тільки 21% дітей, а проти кору – близько 40%. Про це колишня виконуюча обов'язки міністра Уляна Супрун розповіла в інтерв'ю українському виданню.

“Люди вірять в аргументи антивакцинаторів“: Супрун розповіла про проблему щеплень в Україні - today.ua

"Ми зробили, як вчить доказова наука: знайшли причини, чому так відбувається. Тоді з’ясували, що не було достатньо вакцин і їхня ефективність викликала сумніви. Почали із закупівель якісних вакцин через міжнародні організації. Зробили так, щоб їх було достатньо. Потім розв’язали проблему холодового ланцюга: вакцини проти кору треба зберігати у холодильнику навіть під час доставки з аптеки до лікарні, а в нас цього чомусь не було", - зазначила вона.

За словами Супрун, рівень вакцинації все ще залишався невисоким.

"Люди починають вірити в аргументи антивакцинаторів і не думають про те, як працює вакцина, і чому вона потрібна", - сказала вона.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Юрист пояснив, чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В Україні катастрофічно скоротилася кількість працездатного населення: що буде з виплатою пенсій

Команда Супрун спілкувалась з батьками, показувала статистику, яка свідчить, що фіксують один випадок ускладнень після вакцин на три мільйони.

"В той час як в Україні від кору загинуло 39 людей на 120 тисяч випадків захворювання. Це очевидно, що краще один на три мільйони, ніж один на кілька тисяч. Але коли батьки чують "один", вони думають, що це буде їхня дитина, реагують емоційно, а не зважають на факти", - розповіла колишня очільниця МОЗ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За її словами, за два роки вдалось підвищити рівень вакцинації дітей до одного року з 44% до 91%, якщо йдеться про щеплення проти кору. А рівень вакцинації проти дифтерії зріс від 21% до 67,5%, і ці цифри продовжують зростати.

Раніше повідомлялось, що колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун залишила Україну і повернулася в США.