Генпрокурор Юрій Луценко анонсував перевірку діяльності всіх колишніх міністрів оборони та керівників Генштабу, які займали свої посади з 1991 по 2014 рік. Про це він заявив на засіданні ТСК у Верховній Раді.
Луценко повідомив, що вже оголошено про підозри колишнім міністрам оборони України – Єжелю, Лєбєдєву та Саламатіну. Їм інкримінують або службове недбальство, або державну зраду.
Мета перевірки - визначити, хто з них став "генератором знищення військового потенціалу" української армії.
За словами Генпрокурора, станом на 1991 рік Україна мала достатній військовий потенціал, третій у світі ядерний арсенал. 14 липня 2005 уряд за поданням міністра оборони прийняв рішення про затвердження переліку військового майна ЗСУ, яке може бути відчужено.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"У період 2005-2009 рр. за сприяння міністрів оборони були продані всі радіоприймачі, парашутні системи, танки типу Т-72, активно продавалися за цінами автомобілів гармати "Піон" і "Гради". "Фагот", "флейти" все це було визнано надлишковим, і в 2014 році нам залишилися гармати афганського періоду - 152 мм, які слава Богу, не додумалися оголосити надлишковими", - заявив Луценко.
На переконання Генпрокурора, принцип розпродажу військового майна за залишковими цінами влаштовував усіх, за винятком української армії.
"Хочу наголосити, що порядок оголошення майна надлишковим з подальшою його реалізацією визначено постановою КМУ від 2000 року. Вона складається із зрозумілого алгоритму – міністр оборони, діючи у певний час, подає за своїм підписом до КМУ надлишкове, з його точки зору, майно. Після рішення КМУ він реалізовує його… Таких постанов КМУ є чотири. Це були чотири хвилі оголошення надлишковим колосальної кількості нашого майна», – пояснив Юрій Луценко.
Луценко також прокоментував розцінки на військове майно, за якими воно продавалося.
"Комплекс "Бук" виводився з озброєння і продавався за ціною 1 млн 214 тис. гривень, його реальна ціна, яку легко дізнатися в будь-яких експертних довідниках - становила близько 10 млн гривень. Танк Т- 72 продавався за якихось ганебні 199 тис. гривень, хто пам'ятає курс долара, то може легко переконатися, що танк був трохи дешевше ніж "Фольксваген", за ринкової ціни танка більш ніж в 2 мільйони гривень. БМП-1, яка не є одним з новітніх озброєнь за ціни більш ніж у 2 мільйони гривень продавалася по 63 тисячі гривень. Бойовий вертоліт за 743 тисячі гривень продавався ціною трохи більше середнього автомобіля і менше ніж позашляховик, при тому що ціна його становила - 8,2 млн гривень ", - розповів Генеральний прокурор.
Розслідування кримінального провадження доручено Державному бюро розслідувань.Йдеться про відкриття проваджень за ст. 367 (службова недбалість), ст. 364 (зловживання владою), ст. 111 (державна зрада) і ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.
Раніше повідомлялося, що Генпрокурора Юрія Луценка звинуватили у незаконній агітації за чинного Президента Петра Порошенка.