Луценко розповів, хто наказав вбивати мирних майданівців

У середу, 20 лютого, в день 5-ї річниці кривавих подій на Майдані, слідство встановило 66 виконавців злочинних наказів, які привели до загибелі Небесної Сотні. Про це у своєму Фейсбук повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Луценко розповів, хто наказав вбивати мирних майданівців - today.ua

46 осіб, які підозрюються у вбивствах, втекли до країни-агресора, а решту тримають під вартою, зазначив очільник ГПУ.

За його словами, генпрокуратура фактично завершила слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані мирних громадян.

Луценко розповів, хто наказав вбивати мирних майданівців

Комісія експертів і залучених фахівців на підставі 988 томів матеріалів слідства прийняла висновок, що загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані знаходиться в прямому причинному зв'язку з рішеннями і діями колишнього президента Януковича, екс-голови СБУ Якименка та його підлеглих Тоцького, Ганжі, Потієвського, Щеголєва, екс-міністра внутрішніх справ Захарченка та його підлеглих Шуляка, Конопляника, Миколенка, а також міністра оборони Лебедєва й екс-начальника Генштабу Замани.

Генпрокурор гарантував, що ця справа піде на ознайомлення захисту і до суду одразу після рішення народних депутатів України про продовження процедури заочного засудження.

Як повідомлялося, на початку грудня Генпрокуратура завершила експертизу у справі про злочини на Майдані.

Раніше адвокат колишніх "беркутівців" Ігор Варфоломєєв назвав учасників Євромайдану бойовиками, а їх дії – терористичним актом проти держави Україна.