Луценко розкрив деталі розслідування у справі розкрадань в “Укроборонпромі“

Автор: Лобанова Єлизавета

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що з 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 480 кримінальних правопорушень по підприємствах державного концерну "Укроборонпром". Про розслідування проваджень щодо розкрадань в оборонній сфері глава ГПУ повідомив на засіданні Ради нацбезпеки і оборони в середу, 6 березня.

Луценко розкрив деталі розслідування у справі розкрадань в “Укроборонпромі“ - today.ua

"Збитки на підприємствах державного концерну "Укроборонпром" сягають понад 350 млн грн., з яких підтверджено експертизами та ревізіями на суму понад 65 млн грн. З урахуванням останньої цифри за поточний рік, пов’язаною із фірмою "Оптимумспецдеталь", це вже близько 100 млн грн. В результаті повідомлено про підозру 112 особам, з яких 6 директорів оборонних підприємств, 1 – колишній генеральний директор і декілька начальників відділів, інженерів тощо", – йдеться в повідомленні Луценка.

Генпрокурор також заявив, що досудове розслідування в 150 кримінальних провадженнях ще триває. До суду направлено 11 проваджень та винесено 76 вироків стосовно 77 осіб. Мова йде про покарання реальних посадових осіб, які допускають ті чи інші кримінальні правопорушення. Загальна цифра десятків підприємств, які перевіряли до втрати Генпрокуратурою підслідності, і сьогодні декількох десятків підприємств по несплаті податків свідчить про те, що кількість фірм з допуском на поставки концерну "Укроборонпром" вийшли з-під контролю.

Луценко наголосив, що у 2014 році 502 фірми мали право на поставки концерну після відповідних процедур, у 2015 – 3706, у 2016 – 4315, а минулого року – 5770 фірм.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Зрештою, в середині минулого року концерн "Укроборонпром" видав наказ, по якому відмовився від контролю за цими фірмами і передав всю відповідальність за доброчесність цих суб’єктів господарювання на місця – керівникам державних підприємств. З моєї точки зору, це неправильне рішення, бо воно не посилило конкуренцію поставщиків, а зв’язки між службами безпеки цих заводів із ймовірними поставщиками. У ході розслідування провадження по "Оптимумспецдеталь" нам стало зрозуміло, що конкурси на поставку заводам базуються не лише на цінових пропозиціях, але і на зв’язках із силовими структурами", – наголосив глава ГПУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, він підкреслив, що порядок підприємств, які поставляють необхідні деталі з РФ, має бути чітко виписаний в РНБО, а їхня кількість має бути обмеженою і об’єднаною в одну структуру.

Раніше повідомлялося, що народний депутат Сергій Пашинський разом зі своїм сином виїхали за межі України після низки гучних затримань в "Спецтехноекспорті".

Головне