Лукашенко перестане бути президентом Білорусі 5 листопада: в Європарламенті зробили заяву

Президент Білорусі Олександр Лукашенко після закінчення своєї каденції 5 листопада не буде вважатися легітимним главою держави. Про це в п'ятницю, 18 вересня, заявили в Європарламенті, повідомляє Reuters.

Лукашенко перестане бути президентом Білорусі 5 листопада: в Європарламенті зробили заяву - today.ua

У заяві названа остаточна дата, коли закінчується термін повноважень чинного авторитарного лідера Білорусі.

Дане рішення Європарламенту не є юридично безумовним, проте воно має політичну вагу і може вплинути на те, як ЄС інвестує в Білорусь або надає їй фінансову підтримку.

За словами литовського центристського депутата Європарламенту Петраса Аустревічюса, який є головним ідеологом політики тиску Євросоюзу на білоруську владу, ЄС потребує нового підходу до Білорусі, "який має на увазі припинення будь-якого співробітництва з режимом Лукашенка".

У четвер, 17 вересня, євродепутати не визнали Олександра Лукашенка президентом Білорусі і підтримали введення проти нього санкцій. Білоруський лідер в свою чергу заявив про закриття кордонів з Литвою і Польщею і посилення кордону з Україною. Лукашенко закликав не втручатися ці країни у внутрішні справи Білорусі і дав команду "зупинити політиків", які намагаються розв'язати конфлікт в Білорусі.

Нагадаємо, міністр МВС Арсен Аваков гостро відреагував на заяву президента Білорусі Олександра Лукашенка і заявив, що він "зовсім звихнувся на своїй владі і параної навколо цього".

ДЖЕРЕЛОstrana.ua