У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові парламентські вибори, в яких брали участь 22 партії. За попередніми результатами, 5-відсотковий бар'єр подолали партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Згідно з чинним розкладом, коаліція в парламенті повинна бути сформована до 30 жовтня, але керівники партій вже зараз міркують, з ким вони готові співпрацювати, а з ким - ні.
"Слуга народу"
Володимир Зеленський розповів, що готовий співпрацювати зі Святославом Вакарчуком і його політсилою.
"Ми будемо (пропонувати створити коаліцію, - ред.), як я і говорив раніше. Це була наша ініціатива. Ми не можемо більше наполягати, але у нас трішечки більший рейтинг, ніж у "Голосу". Але ми запрошуємо до розмови пана Вакарчука з великим задоволенням", - сказав Зеленський.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Це підтвердив і лідер партії Дмитро Разумков.
"Хотілося б об'єднуватися з новими політичними силами, якщо це буде необхідно, наприклад, "Голос". Я вважаю, якщо буде конструктивний діалог, було б непогано його проводити з цією політичною силою", - сказав Разумков.
У свою чергу, на питання про можливу коаліцію з партією п'ятого президента України Петра Порошенка, він відповів, що, на його думку, така ймовірність наближається до нуля.
Щодо опозиції, лідер списку "Слуги народу" вважає, що її можуть створити "Європейська солідарність" і "Опозиційна платформа - За життя".
"Якщо ми подивимося на останні дії "Європейської солідарності" і "Опозиційною платформи - За життя", то можна вважати, що вони можуть об'єднатися в широку опозицію, але це їхня справа, нехай розбираються між собою", - додав він.
"Європейська солідарність"
Лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що має намір підтримувати всіх, хто підтримає рух України до Європейського Союзу і НАТО.
Після оголошення результатів екзит-полів Порошенко заявив, що "Європейська солідарність" в новій Верховній Раді готова співпрацювати з "Голосом" Святослава Вакарчука.
"Головним партнером ми вважаємо найбільш ідейно близьку партію "Голос", якщо офіційні результати ЦВК підтвердять дані екзит-полів", - сказав він.
"Батьківщина"
"З усіх патріотичних, проєвропейських сил в парламенті ми готові бути в єдиній коаліції тільки зі "Слугою народу" і партією "Голос". Більше ми ні з ким коаліцію створювати не будемо", - зазначила лідер партії Юлія Тимошенко.
"Голос"
В "Голосі" заявили про готовність переговорів щодо коаліції з партією Порошенка. У Вакарчука запевняють, що вони ніколи не будуть об'єднуватися з проросійськими політсилами - тільки з тими, за яким не стоять олігархи.
"Ми ніколи не увійдемо до коаліції з проросійськими силами, які відстоюють інтерес окупанта. За яке б життя вони не називалися. Ми готові вступати в коаліцію з тими силами, за якими не стоять олігархи. Якщо сили Порошенко і Тимошенко будуть серйозно готові вести розмови про деолігархізацію - ми готові з ними вести переговори", - повідомив один з лідерів партійного списку "Голосу" Ярослав Юрчишин.
"Опозиційна платформа - За життя"
Лідери партії "Опозиційна платформа - За життя", яка посіла друге місце за кількістю голосів виборців, жодним чином не коментують, з ким в парламенті 9-го скликання планують співпрацювати, і чи планують це робити взагалі.
Нагадаємо, за даними підрахунку 35,51% протоколів, до Верховної Ради проходять п’ять партій. У ЦВК наголошують, що явка на цих виборах була рекордно низькою – 49,84%.