Лічильники на газ встановлять не всім українцям: названо причину

Автор: Лобанова Єлизавета

Виділених у тарифі на розподіл газу коштів недостатньо, щоб встановити газові лічильники усім українцям, як цього вимагає нове законодавство. Про це на прес-конференції заявили оператори Регіональної газової компанії.

Лічильники на газ встановлять не всім українцям: названо причину - today.ua

Як відомо, 7 листопада 2018 року Верховний суд України (ВСУ) виніс постанову про визнання права на забезпечення і встановлення споживачам індивідуальних газових лічильників в квартирах за рахунок облгазу. У своєму рішенні Верховний суд керувався, зокрема, нормами ст. 6 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу". Відмова від виконання вимог законодавства порушує права споживачів.

Зважаючи на те, що до 2021 року усі загальнобудинкові лічильники газу необхідно замінити на квартирні прилади обліку, оператори газової компанії попереджають завчасно, що коштів на встановлення 1,4 мільйона приладів обліку газу у них не вистачить. Причиною вони називають необґрунтовані та встановлені із порушеннями всіх процедур вдвічі занижені норми споживання газу.

«За нинішнього фінансування у нас в тарифі є кошти на 2,5-3 тисячі лічильників на рік, а потреба — 25 тисяч на рік. Виходить, нам потрібно 10 років, щоб встановити усі ці лічильники», — зазначив фінансовий директор ПАТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Соцопитування: що українці збираються робити, якщо війна затягнеться

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Крім того, у тарифі не закладені у повній мірі витрати на ремонт, перевірку та заміну вже встановлених газових лічильників, які інколи навмисно псуються громадянами. Згідно з чинним законодавством вони так само мають замінюватися за кошти операторів газорозподільних станцій.

«На рік за тарифом ми отримуємо 2 мільйони гривень, а потрібно — 7 мільйонів. Тобто у нас (у ПАТ «Вінницягаз» — ред.) потрійний дефіцит. І так всюди. За рік ми перевіряємо 40-50 тисяч лічильників і майже половина з них не проходить повірку. Щороку 10 тисяч з них нам треба замінювати, а до 2018 року коштів у тарифі на це не було закладено зовсім», — додав Кібітлевський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Керівник НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв заявив про те, що готовий безкоштовно забезпечити домогосподарства України лічильниками газу, але тільки після виконання двох умов. По-перше, кожен споживач, який хоче встановити лічильник газу, повинен підписати контракт з газопостачальної компанією. Друга умова, за словами Коболєва, – це зміна фінансового плану "Нафтогазу".

Раніше у "Нафтогазі" дозволили українцям самостійно обирати типи газових лічильників і їх установника.