У столиці придумали, як боротися з боржниками за воду. Їх просто відключать від каналізації.
Про це повідомили в "Київводоканалі".
"Спільно з представниками ОСББ та ЖБК було прийнято рішення активізувати спільну роботу з населенням щодо сплати боргів. Зокрема, буде збільшено число бригад, які за допомогою спецобладнання проводять відключення від каналізації квартир, які мають велику заборгованість», — йдеться у повідомленні.
Прес-секретар «Київводоканалу» Вікторія Яковлєва пояснила, що проблема заборгованості споживачів перед столичним водоканалом назріла давно, але за законом позбавляти людей холодної води — заборонено.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
«Ми знайшли вихід — відключати від каналізації. Тобто вода подаватиметься буде, але каналізаційний стік з окремої квартири буде заблокований », — зазначила Яковлєва.
Відключати окремі квартири від каналізації комунальники будуть за допомогою спеціальної заглушки, яка спускається в стояк з технічного поверху або даху будинку. Сама конструкція розкривається в трубі, закриваючи потрібний вихід в стояк. В результаті кожен змив води в туалеті боржника перетворюється в гейзер.
Щоб повернути собі каналізацію, боржник буде зобов'язаний сплатити борг і додатково 2 тис. грн за зняття заглушки. Як зазначила Яковлєва, така практика вже застосовується в інших українських містах, наприклад, у Полтаві та Ірпені. Поширити таку практику обіцяють і в Києві.
Саме ці послуги українці оплачують найгірше. Так, згідно з даними Держстату, на початок серпня кияни заборгували за водопостачання та водовідведення 585,2 млн грн, що склало 11,6% від нарахованих сум.
«Якщо люди не платять за послуги, комунальники повинні звернутися до суду, який визначає, хто є неплатником. І тільки потім на підставі рішення суду можна зробити деякі дії, і то тільки тоді, коли є виконавчий лист або судовий наказ », — адвокат Іван Ліберман.
У водоканалі відзначили, що за станом на 31 травня, кияни заборгували 427 млн гривень, і це негативно впливає на можливості підприємства щодня забезпечувати водопостачання та водовідведення міста.
У «Київводоканалі» також попередили, що, згідно з новим законодавством, можуть «не тільки обмежити водопостачання боржникам, а й повністю відключити від своїх послуг».
Нагадаємо, українці сплачуватимуть за опалення за двома тарифами.