У Китаї знайшли стародавнє місто, якому, за оцінкам вчених, вже близько 4300 років. У розкопках брали участь археологи з Китаю та США. У місті знайшли ступінчасту піраміду, а також помітили сліди того, що у ньому практикували людські жертвоприношення.
Про це повідомляє журнал Antiquity.
Місто, про яке йде мова, має назву Шимао. Воно було знайдене ще у 1976 році, проте до 2011 року ніяких систематичних розкопок не проводилося. Воно існувало протягом 500 років, а в найкращі свої роки сягало 400 гектарів.
Піраміда має на стінах зображення очей, а також напівлюдей-напівтварин. Вона складається з 11 ступенів, а на її вершині раніше знаходилися будівлі з дерев'яними колонами і покритими черепицею дахами і величезні резервуари для води. Все вказує на те, що це було помешкання правителів міста.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Знайдені численні ями з черепами людей вказують на те, що тут були дуже поширені жертвоприношення. Аналіз останків показав, що частина вбитих людей була з іншого міста, тому, імовірніше за все, вони були бранцями.
Раніше вважалося, що місто було побудоване приблизно в той же час, що і Велика китайська стіна. Однак нові дані показують, що воно вже існувало задовго до неї.
Нагадаємо, що китайці створили перший у світі метод 4D-друку для кераміки.