Курс долара в Україні досяг рекордно низької за чотири роки позначки. Так, 6 грудня Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 23,88 гривні за долар і 26,49 грн за євро. Схожа ситуація спостерігається і на готівковому валютному ринку.
Протягом найближчого тижня експерти прогнозують помірне зниження курсу долара до гривні. Фінансисти вважають, що в грудні гривня буде зміцнюватися за рахунок припливу іноземної валюти від інвесторів.
Але ближче до Нового року вартість іноземної валюти по відношенню до гривні може різко злетіти.
На думку аналітиків, створюється враження, що на Україну за кордоном відкриті великі інвестиційні ліміти і не всі інвестори ще зайшли на наш ринок.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерти також попередили українців про те, що, як тільки приплив інвестицій в облігації внутрішньої державної позики сповільниться, гривня розвернеться і буде повільно відкочуватися вниз у пошуках рівноважних рівнів — 26-27 гривень за долар США.
Варто зазначити, що зміцнення національної валюти істотно позначилося і на ринку нерухомості. Потенційні покупці житла масово відкладають угоди у зв'язку із зміцненням гривні. Адже українці традиційно зберігають заощадження в іноземній валюті, найчастіше у доларах. Але при проведенні операцій з нерухомістю розрахунки проводяться виключно через банківські рахунки і лише у нацвалюті. А це означає, що покупцям потрібно переводити доларові заощадження в гривні. А після зниження курсу долара сума, отримана при переводі американської валюти в українську, помітно зменшилася.
Нагадаємо, Standard&poor’s прогнозує знецінення гривні: у 2020 році гривня може девальвувати до 27,5 грн/дол., у 2021 – 28 грн/дол., а в 2022 – 28,5 грн/дол.