Після початку повномасштабної агресії РФ 24 лютого Азербайджан проявив себе як надійний союзник й друг України. Причому підтримали українців, як азербайджанська влада, так і широкі кола громадськості та представники бізнесу, повідомляє Прямий канал.
Так, підписники лише одного азербайджанського Telegram-каналу AZfront з трьох міст - Баку, Сумгаїт та Гянджа - зібрали 40 тисяч доларів на 15 дуже потужних генераторів. Їх передали до населених пунктів на Харківщині, які сильно постраждалих від російської агресії.
Як зазначає старший політичний аналітик «Democracy House» Анатолій Октисюк, з початку російського вторгнення уряд Азербайджану надав для України понад тисячу тонн медикаментів, медичного обладнання та гуманітарної допомоги, загальною сумою майже 17 мільйонів доларів. А коли в Україні почалась паливна криза азербайджанська державна компанія SOCAR безкоштовно передала для потреб України та гуманітарних організацій 200 тисяч тонн пального.
Після масштабних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України Азербайджан забезпечує нашу країну дефіцитними трансформаторами та генераторами. Нещодавно Україні передали - 122 потужних генератора та 45 трансформаторів. Також уряд Азербайджану за державні кошти допомагає відбудовувати 12-у школу у місті Ірпінь на Київщині. До того ж 58 українських дітей отримали реабілітацію у санаторіях та реабілітаційних центрах міст Баку та Габала.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Це дуже важливі кроки, які свідчать про солідарність уряду Азербайджану, уряду України, та обох народів. Війна виявляє, хто справжній союзник. Ця війна показала, що в Україні є доволі сильний партнер та сильний друг це Азербайджан. Який ніколи не кидає Київ у біді. Азербайджан - один із ключових союзників України на Кавказі", - наголосив Анатолій Октисюк .
Експерт нагадав, що Азербайджан як і Україна теж став жертвою агресії. Адже з 1991 по 1993 роки Вірменія за допомогою Росії окупувала 20% території Азербайджану. І навіть після другої Карабаської війни, що відбулась два роки тому, Вірменія надалі контролює третину Карабаху, який є територією Азербайджану. До того ж вона входить до ОДКБ і не підтримувала на голосуваннях в ООН територіальну цілісність України, додає Октисюк.