Коаліційна угода, дострокові вибори і призначення генпрокурора: як пройдуть перші засідання нової Ради

В партії "Слуга народу" заявили, що на першому засіданні Верховної Ради 9-го скликання президент України Володимир Зеленський виступить з посланням до нового парламенту. Про це розповів глава виборчого штабу "Слуги народу" Олександра Корнієнко.

Коаліційна угода, дострокові вибори і призначення генпрокурора: як пройдуть перші засідання нової Ради - today.ua

Також він зазначив, що на першому засіданні Ради буде представлено коаліційну угоду.

“Згідно з регламентом, президент звертається під час відкриття першої сесії нового скликання Верховної Ради зі своїм стратегічним посланням. Звичайно, це також буде частиною нашої програми як президентської сили, частиною великого документа або низки документів, який буде присвячений програмним діям президента, нас і майбутнього уряду”, – сказав Корнієнко.

Як відомо, перше засідання Верховної Ради 9-го скликання відбудеться 29 серпня.

На ньому новообрані нардепи мають сформувати президіум, комітети, фракції, затвердити склад Кабміну і призначити прем’єр-міністра.

Окрім того, народні обранці в перші робочі дні можуть також призначити і глав силових відомств, зокрема генпрокурора. Поміж іншим ходять чутки, що новий парламент може оголосити проведення й дострокових місцевих виборів.

Також новообрані депутати мають скласти присяги, обрати спікера та його заступників.

Раніше глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков підтвердив, що його кандидатуру вирішили висунути на посаду спікера Верховної Ради.