Вчений, кандидат геолого-мінералогічних наук, незалежний експерт Юрій Медовар розповів про загрозу перетворення Азовського моря в болото через Керченський міст. Експерт вважає, що будівництво російськими окупантами Керченського мосту спричинило за собою погіршення якості води в Азовському морі.
"У мене на рецензії лежить стаття "Вплив Керченського мосту на зміну якості води в Азовському морі". Написали її хлопці з інституту Ростова. Там робляться цікаві висновки, що будівництво мосту вплинуло на погіршення якості води, але не суттєво. Прям, як у тому анекдоті: ти або плавки одягни, або хрестик зніми. Так само і тут: вплинуло, але не істотно", - говорить експерт Медовар.
"Там може бути болото. Якщо процес триватиме, наноси будуть збільшуватися, відповідно, глибина протоки буде зменшуватися, великі кораблі не увійдуть, і вся екосистема накриється мідним тазом. Можуть чистити фарватер, але це одна річ, а є ж ще берега, а там вже водорослі стали рости, розпочалося гниття води, змінюється склад. Одні проблеми", - резюмував вчений Медовар.
За словами експерта, також можуть постраждати червонокнижні дельфіни в Азовському морі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
«Якщо там станеться заболочування території, це призведе до колосального порушення водообміну між морями. Азовське море і так вже зазнає серйозних збитків, там гине фауна, тому що зменшилася протягом протоки і зменшився водообмін. Тому в перспективі Азовське море може наздогнати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося», — заявив інженер-гідрогеолог.
Відзначається, що на Кримському мосту в грудні 2019 року збираються пустити потяги. Тим часом інженер-мостобудівник Георгій Росновский застерігає пасажирів від поїздок в таких складах — поїзд може зійти з рейок через перекос поперечки конструкції.