Католицьке Різдво 2019: традиції, ворожіння, святкові ритуали

Автор: Лобанова Єлизавета

Католики у всьому світі відзначають 25 грудня Різдво - найдовгоочікуваніше свято в році. Це пора чудес, подарунків і спільних сімейних посиденьок. Напередодні, 24 грудня, католики йдуть до церкви і всю ніч проводять за молитвою, а вранці готуються до зустрічі Віфлеємської зірки. В Україні цей день зробили державним вихідним.

Католицьке Різдво 2019: традиції, ворожіння, святкові ритуали  - today.ua

Відмінностей католицького Різдва від православного практично не існує. Парафіяни обох церков вшановують народження Ісуса, який з'явився на світ в ізраїльському місті Віфлеємі під час правління жорстокого царя Ірода. У той час верховний глава наказав своїй охороні оглядати кожного новонародженого, щоб не допустити появи Месії, здатного зайняти трон. З цієї причини майже всіх малюків в ту ніч вбили, крім Ісуса. Маленького Сина Божого вдалося врятувати, вкриваючи вагітну Марію в хліві.

Відразу після народження Христа на небі зійшла зоря. З тих пір її вважають передвісником появи на світ Месії.

Католицьке Різдво 2019: традиції, ворожіння, святкові ритуали

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Традиції католицького Різдва:

Святковий стіл на Різдво обов'язково повинен бути скромним: без жирної їжі та алкоголю. Як православні, так і католики, готують за звичаєм кутю, узвар, вареники і охолоджену рибу. На столі має бути 12 страв.

Традиційним привітанням на Католицьке Різдво є колядки.

Подарунки на Католицьке Різдво не обов'язково повинні бути коштовними. Можна приготувати і подарувати щось з їжі, або будь-яку річ з мотивами народження Христа.

Напередодні свята прийнято робити різдвяні вінки. Вони символізують у католицькій вірі родючість, гостинність та добробут. Прикрашають віночки ялинковими іграшками, солодощами, квітами, горіхами, шишками і сушеними фруктами.

Ще один різдвяний обряд - це запалення чотирьох свічок. За чотири тижні до Різдва, щонеділі на вікні запалюють по одній свічці після заходу сонця. У деяких країнах прийнято вечеряти з запаленими пронумерованими свічками, чекаючи свята.

Католицьке Різдво 2019: традиції, ворожіння, святкові ритуали

Різдвяні ворожіння

Гадати на Католицьке Різдво можуть як незаміжні дівчата, так і заміжні. В кожній країні є свої ритуали, однак більшість з них пов'язані з приготуванням їжі.

Наприклад, в Чехії головною стравою різдвяного столу вважається короп. Його запікають з овочами, а на лусці ворожать. Рибу чистять і відкладають луску на папір на 4-5 днів. Якщо луска за цей час потемніє, то в майбутньому році вас чекає тривала хвороба, якщо луска злиплася, то рік буде непростим - весь у справах, проблеми і метушню, якщо луска залишилася світлою і розсипчастою, то рік буде багатий, спокійний і щасливий.

Існують також ворожіння пов'язані з вогнем свічки або полум'ям у каміні. Якщо запалити велику товсту свічку і простежити за тінями, які падають від її світла, то можна помітити, що в одних буде падати довга тінь, що подовжує голову - це означає вдалий рік для цієї людини. У тих, чия тінь спотворить голову, поєднавши її з тілом або якщо не можна буде розпізнати тінь від голови зовсім, то така людина в майбутньому році втратить голову від кохання або від неприємностей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деякі люблять ворожити на яблуках. Краще це робити у великій компанії. Усім роздають по стиглому яблуку і кожен розрізає яблуко навпіл. Якщо серединка утворює зірку, то рік буде щасливим і успішним. Якщо всі зернятка залишилися цілими, то на родину чекає багатство. Якщо ж серединка більше схожа на хрест, то буде велика втрата у майбутньому році.

Раніше повідомлялося, що 25% опитаних українців проголосували за те, щоб святкувати Різдво не 7 січня, а в кінці грудня.

Головне