Українці, які потребують державної допомоги для оплати житлово-комунальних послуг, будуть отримувати менше грошей. Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою суттєво скоротив обсяг фінансування програми з надання субвенцій місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг житлово-комунального господарства.
Зокрема, як зазначається у документі, Кабмін скоротив виділення коштів місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ на 13,558 млрд грн. Разом з тим на 5,544 млрд грн було збільшено фінансування програми з виплати субсидій у грошовій формі. Таким чином, загальне фінансування субсидій населенню скоротилося на 8,014 млрд грн.
Фінансовий аналітик Олексій Кущ розповів, з чим пов'язане рішення Кабміну про перегляд обсягу фінансування держдопомоги на оплату послуг ЖКГ і як воно позначиться на українцях, які отримують субсидії.
- Загальна сума фінансування субсидій зменшується насамперед за рахунок того, що йде досить істотне скорочення числа субсидіантів, - говорить економіст Кущ. - Одна з тем, яка зараз обговорюється, в тому числі з Міжнародним валютним фондом, пов'язана з ситуацією, коли уряд не має можливості підвищити ціну на газ для населення, а значить, і супутні тарифи. Адже ціна на газ у Європі зараз падає, і населення купує газ українського видобутку за ціною вище, ніж підприємства — імпортний газ. Існує негласна домовленість з МВФ: умовно, скажімо так, замість підвищення газових тарифів для населення на 15%, можна скоротити на 10% кількість субсидіантів. Це, природно, неофіційна політика, але навіть у заявах чиновників проскакують прогнози, що до осені кількість субсидіантів скоротиться на 10% від сьогоднішнього рівня. Це приблизно 300-400 тисяч домогосподарств, тобто більше мільйона чоловік. Таке скорочення відбувається за рахунок того, що застосовуються додаткові фільтри по відсіканню субсидіантів. Та й сам процес розгляду документів максимально гальмується. Тобто соціальні інспектори, які займаються розглядом документів, не зацікавлені швидко їх оформляти. У них, навпаки, стоїть завдання затягувати цей процес.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Today.ua писав, що з 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП). У Мінсоцполітики пояснили, що паралельно будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова. Субсидії в безготівковій формі призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”, в якому будуть вести персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг для кожного пільговика індивідуально. Після отримання грошей “Ощадбанк” буде переводити гроші на рахунки управляючих, об’єднань, виконавців комунальних послуг.