Ірландія стягнула з Apple €14,3 мільярда податків

Автор: Лобанова Єлизавета

Ірландія отримала від компанії Apple 14,3 млрд євро в рамках стягнення незаконно отриманих компанією податкових субсидій і відсотків за рішенням Єврокомісії, повідомляє «Економічна правда».

Ірландія стягнула з Apple €14,3 мільярда податків - today.ua
Фото:EconomistUA

Міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохью оголосив у вівторок, що уряд країни стягнув з Apple 13,1 млрд євро недоплачених податків, а також 1,2 млрд євро відсотків.

Раніше уряд Ірландії і Apple домовилися, що компанія буде перераховувати кошти на спеціальний рахунок ескроу (умовний рахунок, на якому враховуються майно, документи або грошові кошти до настання певних обставин) на період розгляду Європейським судом апеляцій Apple і ірландської влади.

Нагадаємо, в кінці серпня 2016 року Єврокомісія за результатами розслідування дійшла висновку, що Ірландія надавала невиправдані податкові пільги Apple, в результаті чого країна недоотримала 13 мільярдів євро. Після цього американська корпорація повинна була повернути країні несплачені податки за період з 2003 по 2014 роки.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Це сталося через те, що практично всі європейські продажі Apple були зареєстровані в Ірландії, де розташований головний європейський офіс компанії, а не в тих країнах, де дійсно була реалізована продукція.

Низькі ставки податку на прибуток підприємств — наріжний камінь економічної політики Ірландії.

Базова ставка податку становить 12,5% і є мінімальною серед країн Західної Європи. Завдяки цьому в Ірландії розміщені підрозділи більш ніж 700 великих американських компаній, які створили в країні 140 тис. робочих місць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, що у Німеччині звільнили голову внутрішньої розвідки після скандалу щодо незаконної передачі інформації.