Хороші новини для “євробляхерів“: в Україну хлине потік дешевих авто з Латвії

У Латвії хочуть заборонити реєстрацію автівок старше трьох років, що працюють на бензині і дизелі. Таке правило може почати діяти з 2021 року. Це призведе до того, що в Україну хлине потік непотрібних в Європі "євроблях".

Хороші новини для “євробляхерів“: в Україну хлине потік дешевих авто з Латвії - today.ua

Асоціація торговців транспортними засобами Латвії закликала суспільство звернути увагу на запропоновані Міністерством повідомлення поправки до законів, які пропонують з 2021 року заборонити ввезення та реєстрацію в Латвії транспорту, що працює на "викопних видах палива". Йдеться про бензин та дизельне паливо. Під заборону потраплять автомобілі віком старше трьох років або ті, що проходять повторну реєстрацію.

За 2018 рік з 67 тисяч вперше зареєстрованих у Латвії транспортних засобів 75% з них були уживаними. Середній вік легкових автомобілів, що пройшли першу реєстрацію,  склав 8,27 років. Захист навколишнього середовища важливий, але це не найголовніша проблема нашої нації. У звіті Організації економічного співробітництва та розвитку за 2019 рік про Латвію йдеться, що країна багата лісами, які покривають 45% її території. Емісії вуглекислого газу в перерахунку на одного жителя нижчі, ніж ще де-небудь в ОЕСР.

У свою чергу, згідно з підписаним міністром Таліс Лінкайтсом документом, з 2025 року в Латвії пропонується повністю заборонити продаж і реєстрацію нових транспортних засобів на викопному паливі. На думку автоторговців, це позбавить жителів Латвії можливості вільного пересування.

Раніше повідомлялося, що акциз на розмитнення авто з іноземною реєстрацією в Україні буде скасовано.