Головним невдахою нинішніх парламентських виборів можна вважати найбагатшу людину країни Ріната Ахметова, що робить його першим кандидатом на персональну деолігархізацію.
Оппоблок, який підтримував Ахметов, з тріском програв як у багатомандатному окрузі (що було очікувано), так і в мажоритарних округах. Так і не домовившись про возз'єднання з колишніми колегами Віктором Медведчуком, Сергієм Льовочкіним і Юрієм Бойко, Рінат Леонідович знайшов собі інших союзників в особі партії "поганих Ген" Труханова та Кернеса, яких, у свою чергу, підтримував ще один олігарх Ігор Коломойський. Однак, цей союз виявився неефективним.
Частину своїх депутатів Рінат Ахметов у парламент звичайно ж проведе. Так, на своєму окрузі впевнено перемагає його давній партнер Вадим Новинський, також мають шанси на перемогу і кілька топ-менеджерів Ахметова калібром поменше. Тим не менше, на власну фракцію в майбутньому парламенті найбагатшій людині України розраховувати вже не доводиться. Крім того, повз парламенту пролітають такі відомі ахметівці і екс-"регіонали", як Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Тетяна Бахтєєва. Є великі шанси, що в Раду не потрапить і найближчий соратник Ахметова Борис Колесніков.
Ще до оголошення остаточних результатів виборів стає зрозуміло, що в майбутньому парламенті у олігарха буде дуже скромне представництво - депутатів п'ять-шість, що не дасть можливість сформувати навіть власну депутатську групу. В якості альтернативи можна було б знову подружитися з Олегом Ляшком і його "радикалами", з яким Ахметов співпрацював у парламенті до президентських виборів, але і Олег Валерійович ці парламентські вибори програв. Так що крім мізерної неофіційної групки у Ахметова у новому парламенті нікого не буде.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Враховуючи те, що нова влада обіцяє побороти корупцію в країні і вже робить для цього перші кроки, олігарх Ахметов зі скандально розкрученим "Роттердамом+" за плечима виглядає максимально беззахисним.
При цьому, позиції інших олігархів на його фоні виглядають набагато більш виграшними. Коломойський, нехай і з деякими застереженнями, сьогодні найбільш впливовий олігарх країни; Пінчук має свою, нехай і саму маленьку, фракцію в новому парламенті в особі "Голосу", та ще й підтримку американців; у Льовочкіна найбільша фракція опісля "Слуги народу", особистий мандат і підтримка Кремля; Порошенко повинен стати головним опозиціонером Зеленському зі своєю фракцією і підтримкою Вашингтона. От і виявляється, що Ахметов тепер головний кандидат на роль показової олігархічної жертви.
Правда, потрібно визнати, що активи Ахметова в металургії, енергетиці та медіа навряд чи дозволять команді нового президента легко і невимушено розправитися з найбагатшою людиною країни, але робити деякі спроби примусити Ріната Леонідовича до покори, швидше за все, будуть.
До того ж у Ахметова з'явився й інший могутній ворог в особі Віктора Медведчука, який після виборів прямим текстом заявив, що не має наміру прощати невдалому політичному партнеру його роботу проти "Опоблоку" на виборах, що було розцінено як зрада.
Раніше Today.ua повідомляв, що суд випустив з-під варти колишнього депутата, екс-главу фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді Олександра Єфремова, якого звинувачували у державній зраді.