24 листопада 2018 року в Україні відзначили День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Борг українців - завжди нести в серцях пам'ять про ті страшні події.
За даними дослідників, в 1932-1933 роках загинуло від 5 до 9 мільйонів жителів УРСР. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила майже 25 відсотків всього населення: по 25 тисяч чоловік в день, по тисячі - на годину і по 17 чоловік - щохвилини. Третина вбитих голодом - діти...
Щоб приховати жахливі наслідки Голодомору, радянські вожді розпорядилися переселяти в спорожнілі українські села жителів центральних областей Росії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тим часом в Росії зробили цинічну заяву про Голодомор 1932-1933 років в Україні.
"У 30-і роки XX століття в Радянському Союзі спалахнув сильний голод, який торкнувся багато народів, що проживали на території молодої держави. Він став спільною трагедією росіян, українців, казахів та інших народів країни і найбільшою гуманітарною катастрофою на території СРСР", - відзначили у прес-службі МЗС Росії на сторінці у Facebook.
Громадяни Росії додали, що геноцид українського народу нібито зовсім не пов'язаний з історичними фактами.
"Спроби представити ці трагічні події виключно як "геноцид українського народу" не мають нічого спільного з відновленням справедливості", - сказано в соцмережах.
Користувачі Інтернету з обуренням і гнівом сприйняли заяву російського МЗС.
"У 30-ті роки в СРСР почався голод"... А це "чорні дошки". Села, які на них потрапляли, бралися червоноармійцями в блокаду, поки повністю не вимирали. "Несподівано вибухнув" - так, МЗС РФ? Так - Марія Захарова? Цинічна, брехлива, лицемірна, нахабна, мерзенна, як і вся Росія", - пише Vitauskas на сторінці в Twitter.