Тривалий карантин і несприятливі погодні умови цієї весни істотно вплинули на ціни овочів та фруктів в Україні, які ближче до осені будуть лише дорожчати. Борщовий набір українців такими темпами незабаром зросте мінімум у півтора рази.
Черешня по 100 грн/кг, полуниця по 120 грн/кг і лохина за 230 грн/кг виявляються не по кишені всім українцям. Але не тільки фрукти і ягоди цього літа стали недоступними. Ціна на помідори становить від 40, 50 і 70 грн/кг. Огірки на ринках можна купити за 20-25 грн/кг, тоді як у минулому році їх вартість становила 10-12 грн/кг, картопля зараз продається по 15-20 грн/кг, і падати в ціні вона не буде, це при тому, що її вартість у 2,5 рази вище, ніж у сусідній Польщі. З урахуванням того, що імпортувати картоплю з Білорусії цієї осені Україна швидше за все не буде, то вже через два місяці слід очікувати рекордно дорогої картоплі. До того ж, не буде на вітчизняних прилавках білоруського часнику і цибулі, а наш урожай може не покрити всі потреби українців.
Через холодну весну сівозміни тепличних овочів перенеслися на середину літа, урожай яких зберуть тільки восени. Вже зараз спостерігається дефіцит томатів на ринках, урожай яких не покриває поки що існуючий попит. Сезон продукції відкритого ґрунту в нинішньому році очікується на 1,5-2 тижні пізніше звичайних строків, через що українцям доводиться купувати імпортні помідори з Туреччини та Польщі, які дорожче, ніж могли б бути вітчизняні томати.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тепличні огірки також не падають в ціні, незважаючи на розпал сезону. Однак, білокачанна капуста подешевшала в середньому на 22%, а морква - на 9%, порівняно з липнем 2019 року.
Раніше повідомлялося, чому в українських супермаркетах заморські банани коштують дешевше, ніж місцеві яблука, абрикоси і персики.