"Фейсбук" неодноразово звинувачували у навмисному порушенні законів про недоторканність приватного життя користувачів. Згідно з даними Wall Street Journal, програмне забезпечення компанії збирає дані користувачів впродовж кількох секунд після взаємодії з ними. Це відбувається навіть тоді, коли користувач не входить у соцмережу і навіть не має облікового запису Фейсбук. Тому помітити витік персональної інформації просто неможливо.
Усе відбувається через різні додатки, які користувачі завантажують на свої мобільні пристрої. Наприклад, Instant Heart Rate для iOS передає дані про серцевий ритм, щойно користувач виміряє його. Відомий календар для жінок Flo, який налічує близько 25 млн активних користувачів, надає інформацію про плани жінок на вагітність. Realtor надає компанії "Фейсбук" місцезнаходження та ціну переглянутих записів, а також доданих у обране.
Всього виявлено 11 популярних додатків на iOS та Android, які зливають інформацію в Фейсбук.
Один із найбільших скандалів за участю "Фейсбук" стався в 2016 році, коли британська консалтингова фірма Cambridge Analytica, яка працювала на Дональда Трампа на виборах в США в 2016 році, неправомірно отримала доступ до особистої інформації 87 мільйонів користувачів мережі.
Нагадаємо, у Великобританії звинуватили "Фейсбук" у навмисному порушенні законів про недоторканність приватного життя та конкуренції, і закликали посилити контроль за соціальними мережами.
Напередодні президентських виборів в Україні соціальна мережа "Фейсбук" анонсувала посилення політики розміщення користувачами передвиборчої реклами.