Електронний кабінет водія: українцям пояснили, як правильно користуватися

В Україні у тестовому режимі запрацював електронний кабінет водія, в якому є повна, але не конфіденційна, інформація про ваш автомобіль. Про це передає Аutonews.ua.

Електронний кабінет водія: українцям пояснили, як правильно користуватися - today.ua
Фото: autonews.ua

Як зареєструватися?

Вам необхідно пройти ідентифікацію. Підтвердити свою особистість можна цифровим підписом, за допомогою MobileID або через BankID. Під час авторизації вас попросять вказати електронну пошту та номер свого мобільного телефону.

Яку інформацію можна знайти?

В електронному кабінеті водія ви зможете знайти історію свого автомобіля, його технічні характеристики, інформацію про право власності. Також там можна записатися у чергу до сервісного центру МВС, замовити номерний знак, а також оплатити штраф за порушення ПДР.

Як отримати детальну інформацію?

Якщо вам потрібна більш детальніша інформація, то тоді скористайтеся VIN-кодом (ідентифікаційний код). Так ви зможете дізнатися, наприклад, дату та місце останньої реєстрації автомобіля.

Скільки коштує послуга?

Електронний кабінет водія позиціонується як безкоштовний сервіс. Правда, за деяку інформацію потрібно буде заплатити 50 гривень. Завдяки цьому ви при покупці б/у автомобіля зможете дізнатися, скільки раніше у нього було власників або чи був він учасником ДТП.

Раніше в Україні запустили безкоштовний віртуальний сервіс для перевірки свідоцтва про реєстрацію автомобілів.