Нардепи готові вже у п'ятницю, 4 грудня, розглянути законопроект щодо кримінальної відповідальності представників влади за неправдиве декларування своїх статків. Профільний комітет з правоохоронної діяльності розглянув цей законопроект і визначився, як каратимуть можновладців за неправдиві декларації.
Депутати об'єднали законопроекти, запропоновані президентом Володимиром Зеленським і народним депутатом Денисом Монастирським. Прийшовши до спільного знаменника, депутати зрештою дійшли згоди и щодо покарання для можновладців, які подали фейкові відомості у своїй електронній декларації.
Автор одного із законопроектів Денис Монастриський зауважив, що вироблений варіант, за який зрештою проголосували в комітеті, не подобається нікому, але він є компромісним.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Зупинились на тому варіанті, який не подобається всім, але, можливо, є компромісним для залу", - повідомив Монастирський.
Член комітету з правової політики Олександр Бакумов озвучив конкретні цифри: за що і якими сумами мають розплачуватися автори фейкових декларацій.
Які санкції передбачені за недостовірну декларацію
- Отже, якщо різниця між реальними статками і задекларованими становить від 875 тисяч гривень до 8 мільйонів, то з декларанта стягнуть 51 тисячу гривень штрафу.
- Якщо ж різниця між дійсним і задекларованим становитиме понад 8 мільйонів гривень, то штраф становитиме від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів, тобто від 52 тисячі гривень до 85 тисяч гривень. Таке правопорушення може каратися громадськими роботами, або обмеженням волі на строк до 2 років із позбавленням права обіймати керівні посади в органах державної влади.