Експерт розповів про загрозу руйнування Кримського мосту

911
Експерт розповів про загрозу руйнування Кримського мосту - today.ua

Кримський міст, що з’єднує окупований Крим з Росією, опинився під черговою загрозою руйнування. Справа в тому, що поруч з мостом під водою існує грязьовий вулкан, який активізується раз на 8-10 років. У разі його виверження міст моментально піде під воду. Про це повідомив російський незалежний експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар.

“Якщо це відбудеться, від мосту нічого не залишиться”, – попереджає експерт.

За словами Медовара, ще одна величезна проблема очікує споруду з запуском його залізничної частини і початком курсування поїздів (призначених на кінець 2019 року). Адже витримати додаткову вагу в 6 тисяч тонн (вага складу з 60 вагонів) міст просто не зможе.

“Біля залізничного мосту велика арка, близько 10 тисяч тонн, стоїть на двох опорах, а ще уявіть, що піде складу з 60 вагонів – це ще 6 тисяч тонн. У минулому році там Путін проїхав, але міст ніхто не брав. Пройшли 10 КАМАЗів – без вантажу, вони по 10-15 тонн, загальне навантаження – 150 тонн. Приймання мосту — це коли йде зосереджене навантаження на всю ліну мосту. У Празі брали мости — ставили танки один до одного, дивилися на осідання”, – акцентував увагу інженер.

Він наголосив, що Росія витрачає величезні суми грошей з бюджету на підтримку Кримського мосту. При цьому, суму, яку витратили на міст, можна було протягом 50 років використовувати як дармову переправу через протоку – і поїзди, і машини могли перебиратися на поромах.

Нагадаємо, через будівництво Кримського мосту в Керченській протоці утворюється болото, що порушує водообмін між Чорним і Азовським морями, і в майбутньому може призвести до зникнення останнього.

Раніше повідомлялося, що Кримський міст можуть зруйнувати регулярні влучання блискавок, під впливом яких міст втрачає свої несучі функції.

загрузка...