Кримський міст, що з'єднує окупований Крим з Росією, опинився під черговою загрозою руйнування. Справа в тому, що поруч з мостом під водою існує грязьовий вулкан, який активізується раз на 8-10 років. У разі його виверження міст моментально піде під воду. Про це повідомив російський незалежний експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар.
"Якщо це відбудеться, від мосту нічого не залишиться", - попереджає експерт.
За словами Медовара, ще одна величезна проблема очікує споруду з запуском його залізничної частини і початком курсування поїздів (призначених на кінець 2019 року). Адже витримати додаткову вагу в 6 тисяч тонн (вага складу з 60 вагонів) міст просто не зможе.
"Біля залізничного мосту велика арка, близько 10 тисяч тонн, стоїть на двох опорах, а ще уявіть, що піде складу з 60 вагонів - це ще 6 тисяч тонн. У минулому році там Путін проїхав, але міст ніхто не брав. Пройшли 10 КАМАЗів - без вантажу, вони по 10-15 тонн, загальне навантаження - 150 тонн. Приймання мосту — це коли йде зосереджене навантаження на всю ліну мосту. У Празі брали мости — ставили танки один до одного, дивилися на осідання", - акцентував увагу інженер.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Він наголосив, що Росія витрачає величезні суми грошей з бюджету на підтримку Кримського мосту. При цьому, суму, яку витратили на міст, можна було протягом 50 років використовувати як дармову переправу через протоку - і поїзди, і машини могли перебиратися на поромах.
Нагадаємо, через будівництво Кримського мосту в Керченській протоці утворюється болото, що порушує водообмін між Чорним і Азовським морями, і в майбутньому може призвести до зникнення останнього.
Раніше повідомлялося, що Кримський міст можуть зруйнувати регулярні влучання блискавок, під впливом яких міст втрачає свої несучі функції.