Екс-власника українського банку розшукує Інтерпол

2504
Екс-власника українського банку розшукує Інтерпол - today.ua
Фото:ubr.ua

Колишнього власника банку “Стандарт” оголошено в розшук за підозрою у незаконному заволодінні коштами банку. Про це повідомили у прес-службі Фонду гарантування вкладів.

За інформацією Фонду, власники та посадові особи ПАТ “КБ “Стандарт” у 2013-2015 роках організували протиправну схему здійснення незаконних фінансових операцій з видачі кредитних коштів. У результаті були завідомо незаконно відкриті рахунки підконтрольних фіктивних суб’єктів та прийнято низку рішень про надання банком кредитів на суму понад 903,8 млн грн.

“Схема з видачі кредитів виглядала так: кошти за кредитними договорами надавалися фактично без забезпечення з умовою свого роду “відкладеного” надання забезпечення у термін до кінця місяця. В останні дні місяця “на папері” оформлялося забезпечення, яке вже в перші дні наступного місяця – звільнялося банком від обтяження”, – розповіли у Фонді.

Як наслідок, при заявленій “на папері” балансовій вартості всіх активів банку у понад 892 млн грн, їх оціночна вартість опинилася в 20 разів нижчою – 41 млн грн.

Таким чином, за фактом протиправних дій, колишніх власників та посадових осіб ПАТ КБ “Стандарт” було оголошено в розшук і отримано дозвіл суду на їх затримання. Розшукові дії проводяться у тому числі за участі “Інтерполу”.

Раніше повідомлялося, що у Шевченківському районі Києва правоохоронці затримали групу квартирних крадіїв. 

загрузка...