Екс-міністр прокоментував можливість виплати субсидій за рахунок приватних енергокомпаній

Колишній міністр енергетики Іван Плачков розкритикував пропозицію низки експертів щодо необхідності покласти функцію субсидування тарифів для населення на приватні енергокомпанії.

Екс-міністр прокоментував можливість виплати субсидій за рахунок приватних енергокомпаній - today.ua

"Ні, це неправильно (покладати субсидування населення на приватні компанії, - ред.). Тоді немає сенсу вводити ринок. Якщо немає політичної волі встановити економічно обґрунтовані тарифи, то єдиний можливий шлях - через "Енергоатом" за умовою неущемлення його фінансового стану. Інші компанії не повинні в цьому брати участь, інакше руйнується вся логіка нового енергоринку", - зазначив він.

Він наголосив, що сама логіка перехресного субсидування загалом суперечить ринковим відносинам.

"Я взагалі негативно це оцінюю, компенсувати тариф для населення компанії не повинні, населення має сплачувати економічно обґрунтовані тарифи, тому що тарифи на е/е не переглядаються багато років, необхідно приймати рішення робити економічно обґрунтованими тарифи і ніякої компенсації не повинно бути", - впевнений екс-міністр.

Слід зазначити, що раніше представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що необхідно покласти зобов'язання щодо отримання субсидій населення на приватні енергокомпанії.

Нагадаємо, у середу, 22 травня, Кабінет міністрів Украини вніс зміни до Порядку проведення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат.