Навчання у школах з 1 вересня не планується бути дистанційним. Про це на днях заявила в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Проте не виключено, що якщо епідемія не піде до осені на спад, то доведеться думати про здоров'я дітей та альтернативні методи навчання.
“Безумовно, я за те, щоб діти повернулися до школи. Але щоб умови навчання в школі були безпечними. Тому зараз ми готуємося до проведення ЗНО та вступної кампанії. Наше основне завдання – це збереження здоров’я учасників освітнього процесу”, – сказала Мандзій.
Заяву в.о.міністра освіти прокоментувала депутат від партії "Голос" Наталія Піпа. Вона переконана, що більшість початкових шкіл світу та України насправді не готові до дистанційного навчання, однак такий крок є вимушений.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щодо ймовірності того, що українські школярі 1 вересня не вийдуть на навчання, нардеп зазначила, що, на її думку, така вірогідність дійсно висока, і потрібно готуватися і до такого сценарію розвитку подій.
"Тут шанси майже рівні. Швидше, що буде живе навчання, а не дистанційна освіта, але ймовірність того, що дистанційна буде введена на певний етап, висока. Тобто це не питання України, а питання всього світу. Мудрий господар робить так: він готується до гіршого варіанту, бо з кращим і простішим він завжди справиться", - зазначила Піпа.
На думку депутатки, шанси на те, що освіта буде змішаною, набагато вищі, ніж просто на дистанційну освіту. Якщо до нормального навчального процесу у школах готові усі, то дистанційний процес викликає багато запитань.
"Звісно, найбільше потерпає молодша школа. Відповідно, Міністерство освіти і науки зацікавлене, щоб це було живе навчання, але ризики треба враховувати", - пояснює нардеп.
Наталія Піпа вважає дистанційне навчання – найкращою альтернативою по збереженню здоров’я дітей та продовження здобуття освіти. На її думку, думати про це потрібно вже зараз, а не в кінці серпня. Якщо епідеміологічна ситуація буде сприятливою, то питань не буде, - усі повернуться до школи. Усі інші варіанти потрібно продумати.
"Можливо, буде застосований якийсь принцип, підписка батьків, які готові пустити в школу чи не готові. Можливо, буде клас в 30 учнів — будуть по 15 ходити через тиждень, щоб були менші шанси захворіти... І насправді добре, що Міністерство освіти думає про це зараз, а не буде думати 20 чи 25 серпня, бо тоді ризик, що це буде хоч якось схоже на навчання, ще більше», - підсумувала депутат.
Раніше повідомлялося, що 25 травня в Україні стартує ЗНО. Першими абітурієнти проходитимуть тестування з математики. Вступна кампанія в цьому році розпочнеться з 1 серпня, а прийом заяв триватиме до 16 серпня.