Динаміка цін на житло в Києві: інвестиції та оренда

Автор: Олексій Скубій

За останній місяць на ринку нерухомості в Києві спостерігається зниження цін. Середня вартість квадратного метра у новобудовах та на вторинному ринку зменшилась.

Динаміка цін на житло в Києві: інвестиції та оренда - today.ua

Тенденції на ринку

За період з 2 жовтня по 10 листопада середня ціна за квадратний метр у новобудовах зменшилась на 1,8%, до 42 375 гривень. На вторинному ринку спостерігається аналогічний тренд, зниження цін на 2,1%, до 52 432 гривень за квадратний метр. Зараз найвища середня ціна зафіксована в Печерському районі - 82 850 гривень, а найнижча в Деснянському - 30 725 гривень.

Вплив розташування на ціну

Популярні зараз

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Валерій Залужний назвав улюблену українську співачку: фото

У ТЦК повідомили, за що українцям може загрожувати до 8 років ув'язнення

Пенсії у червні нарахують одразу за кілька місяців, - ПФУ

Місце розташування нерухомості - це важливий фактор, який визначає вартість житла в Києві. Портал Country.ua допоможе вам ознайомитися з пропозиціями з покупки квартири у різних районах міста - https://www.country.ua/buy/flat.html. Навіть на Правому березі, де традиційно ціни вищі, можна знайти привабливі пропозиції. При цьому варто підкреслити, що на Лівому березі (особливо в Дарницькому та Деснянському районах) наразі також є доволі вигідні пропозиції з-поміж цілого ряду аналогічних. Це зайвий раз доводить, що розташування Правий/Лівий берег далеко не завжди є вирішальним ціноутворюючим фактором для житлової нерухомості в Києві.

Фактори, що впливають на ціни за розташуванням:

  • транспортна доступність;
  • близькість до метро;
  • наявність зелених зон;
  • стан інфраструктури.

Цінова динаміка на Правому та Лівому березі

Середні ціни на житло на Правому березі вищі, але не завжди це є визначальним фактором. Наприклад, на Лівому березі існують комплекси, де вартість може перевищувати середню на 30-60%.

Середні ціни за квадратний метр:

  • Правий Берег: 1490 доларів (первинний ринок) / 1100 доларів (вторинний ринок)
  • Лівий Берег: 1100 доларів (первинний ринок)

Вплив інших факторів на ціни на нерухомість

Окрім розташування, інші якісні характеристики проекту та самого житла впливають на ціноутворення. Ергономіка планування квартири, концепція та інфраструктурне наповнення ЖК, а також транспортна доступність - усе це важливі аспекти для покупців.

Чинники, що впливають на ціни на нерухомість:

  • концепція проекту;
  • формат ЖК;
  • транспортна доступність;
  • інфраструктура.

Оренда: Правий та Лівий берег

Щодо орендної вартості, огляд розкриває, що орендувати квартиру на лівому березі Києва також вигідніше. Середня ціна за оренду однокімнатної квартири становить 7-9 тис. грн на лівому березі та 8-12 тис. грн на правому.

Статистика цін на оренду:

  • Лівий Берег: 7-9 тис. грн (однокімнатні) / 10-13 тис. грн (двокімнатні) / від 14 тис. грн (трьохкімнатні)
  • Правий Берег: 8-12 тис. грн (однокімнатні) / 12-15 тис. грн (двокімнатні) / від 16 тис. грн (трьохкімнатні)

Що робити, щоб не придбати "погане" житло

Перевірте Документи

Українці рідко звертаються до юристів та адвокатів до виникнення проблем, каже адвокат Светлана Саража. Спеціаліст, який займається оформленням нерухомості, може швидко визначити необхідний перелік документів, які мають бути при покупці квартири, а також перевірити їх.

Вторинний ринок нерухомості

Найпростіший варіант - квартира на вторинному ринку. Достатньо перевірити право власності в реєстрі прав на нерухоме майно, а також запитати документи у власника. Таку ж перевірку має здійснити і нотаріус.

Інвестування на первинному ринку

Якщо ви вкладаєте кошти на первинному ринку та купуєте квартиру в будинку, який тільки обіцяють добудувати, ризики набагато вищі. У такому випадку слід:

  • вивчити репутацію забудовника;
  • перевірити власність та призначення земельної ділянки (має бути для будівництва багатоповерхового будинку);
  • перевірити дозвіл на будівництво (якщо їх немає на сайті забудовника, то він зобов'язаний надати їх за вимогою).

Ризики інвестування в будівництво

Навіть якщо всі документи відповідають чинним нормам, інвестування в будівництво завжди несе ризики. Після початку повномасштабної війни станом на літо 2023 року ще приблизно 25% об'єктів не відновили будівництво. Це тисячі сімей, які вчасно не отримають своє житло. І якщо забудовник збанкрутує, або будівництво ще перебуває на початковому етапі, існує ризик того, що бажане житло перетвориться на довгобуд.

Резюмуємо

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незважаючи на зниження цін, важливо розглядати всі аспекти перед покупкою чи орендою житла в Києві. Розташування, інфраструктура та загальний стан будинку - усе це враховується при визначенні вартості нерухомості. Перегляд пропозицій на country.ua може стати важливим кроком у виборі найкращого варіанту для вас. На сайті ви можете підібрати житло, яке відповідає саме вашим критеріям, і яке вам найбільше до смаку. Інтерфейс цієї платформи дозволяє зручно фільтрувати усі пропозиції за багатьма показниками. Усе залежить лише від ваших потреб та можливостей.

Раніше ми писали у Києві знизились ціни на покупку та аренду житла.