Станом на червень 2018 року державний борг України становить 76,3 млрд дол.. Про фінансове становище України повідомляється в матеріалах спеціального проекту VoxUkraine і LIGA.net.
Протягом півтора року Україну чекає пік виплат за борговими зобов’язаннями. Зовнішні запозичення складають близько 60% від державного боргу. На червень зовнішній борг України у 2,6 раза перевищує обсяги валютних запасів країни. З цієї суми — 47,2 млрд дол. — 9,6 млрд гарантований державний борг, решта — прямий борг України у вигляді єврооблігацій та позик у міжнародних організацій. Окрім того, 4,3 млрд дол. Становлять внутрішні запозичення в іноземній валюті, так звані ОВДП — облігації внутрішньої державної позики.
Варто зазначити, що приблизно 6, 8 млрд дол. не урядовий борг, а валютні запозичення Національного банку України перед Міжнародним валютним фондом. Ця частина запозичень буде вилучена із золотовалютних резервів, зниження яких створює ризик для фінансової стабільності країни.
30 % державного боргу складає борг у національній валюті — близько 625 млрд грн ОВПД. З них 56 % — у власності Нацбанку, 36 % - у власності державних банків, 8 % тримають комерційні банки, українські фізичні особи та юридичні компанії, а також нерезиденти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що у травні державний борг України скоротився на 1 %.