Народні депутати можуть додати до свого офіційного матеріального забезпечення кілька пунктів, які значно збільшать розмір їхнього окладу, який без урахування податків зараз становить 19 210 гривень. Цю інформацію повідомили журналісти, які провели розслідування, аби з'ясувати депутатські способи додатково "підзаробити".
Як з'ясувалося, для членів Кабміну передбачені надбавки за вислугу років або інтенсивність роботи, а це ще плюс 16 тисяч гривень. Також можливе відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням обов’язків в розмірі місячної зарплати, це так звані "депутатські". Це означає, що навіть без надбавок і особливих посад в ВРУ політик може розраховувати зі старту на 40 000 гривень, однак з цієї суми необхідно ще відняти податки.
Політики також можуть спокійно маніпулювати депутатським фондом на помічників-консультантів, зарплата яких складає близько 48 тисяч гривень. Тобто, можна працювати і за себе, і за свого секретаря, при цьому цілком реально нараховувати ці гроші людині з умовою, що велика частина цієї суми повернеться депутату. Інший спосіб “підзаробити” – отримання грошей для компенсації поїздок по території країни або за знімання житла. Крім цього, нардепи можуть запросто користуватися службовими авто, компенсувати телефонні розмови, відшкодувати гроші на оплату приміщень у виборчих округах і проходити безкоштовне медичне обстеження.
Нагадаємо, новообраний нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура заявив, що депутати мають отримувати близько 100 тисяч гривень зарплати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше олігарх Ігор Коломойський висловив сумніви стосовно того, що жінкам-нардепам вистачить зарплати в розмірі 30 тисяч грн.