У п'ятницю, 20 вересня, монобільшість "Слуги народу" ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект, який забороняє використовувати назви продуктів з географічними назвами, такими як "шампанське" і "коньяк". Автор законопроекту – депутат від "Слуги народу" Роксолана Підласа.
Прийняття цього закону було обумовлено угодою про асоціацію з ЄС та міжнародним законодавством про захист інтелектуальної власності. Українським виробникам буде заборонено використовувати назви на кшталт "українське шампанське" або "коньяк" на етикетках своєї продукції. Можна буде писати "шампанське", тільки якщо виноград виростили в Шампані (виноробний регіон у Франції). Це ж стосується інших продуктів і напоїв, назви яких походять від назв географічних пунктів.
У випадку з шампанським українські виробники будуть називати свої вина "ігристими", а коньяк — "бренді".
У свою чергу українські назви-бренди отримають правовий захист в Європейському Союзі. Їх перелік зараз формується. У нього збираються внести гуцульську овечу бринзу, мелітопольську черешню, закарпатське вино, карпатський мед.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Втім, деякі депутати вважають, що якщо прийняти закон без "противаг", він може нашкодити українським виробникам.
"Вінницьке сало масово не продається в Шампані і не сильно постраждає від цього законопроекту. А ось наші виробники шампанського і коньяку постраждають. Тому я прошу уряд звернути увагу на підтримку вітчизняної харчової та спиртової промисловості, які насправді будуть нести збитки. Ці збитки будуть неминучі. Тому потрібна програма спеціальної підтримки", – сказав нардеп Микола Княжицький.
Раніше повідомлялося, що екс-міністр охорони здоров'я Уляна Супрун мала намір припинити видачу квот на продаж етилового спирту виробникам настоянок, щоб зупинити використання ліків як доступного "алкоголю".