Депутатська недоторканність: Верховна Рада зробила перший історичний крок

Автор: Міхєєнко Наталія

Ближче до ночі п'ятниці, 30 серпня, Верховна Рада України IX скликання зробила перший історичний крок - проголосувала в першому читанні за законопроект "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)". Законопроект №7203, який був внесений в Раду 8-го скликання п'ятим президентом України Петром Порошенком, підтримали 363 народних депутата.

Депутатська недоторканність: Верховна Рада зробила перший історичний крок  - today.ua

Депутатська недоторканність: Верховна Рада зробила перший історичний крок

Законопроектом пропонується скасувати депутатську недоторканність, внаслідок чого для притягнення до кримінальної відповідальності депутатів згода Верховної Ради не знадобиться.

https://youtu.be/nI32SKuZdhU

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

На наступній сесії потрібно не менше 300 голосів для остаточного затвердження конституційних змін.

З одного боку, прийняття цього закону відповідає одному з основних передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. З іншого — допоможе йому за рахунок правоохоронців контролювати монолітність фракції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше Володимир Зеленський заявив, що одним з перших законопроектів, який розгляне новообрана Верховна Рада, буде законопроект про зняття депутатської недоторканності. Згодом у партії “Слуга народу” заявили, що питання зняття депутатської недоторканності може бути замінено на її “істотне обмеження” в частині кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що не заперечує щодо зменшення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 100. За словами президента, встановлений склад Ради обумовлений навантаженням на державний бюджет, чисельністю населення, кількістю виборців, виборчою системою, структурою парламенту, тощо.