“Дамо можливість відбілитися“: у Зеленського розповіли про особливості податкової амністії

Автор: Оксана Житнюк

Податкова амністія в Україні буде платною, і влада планує залучити в бюджет 5% від сум, які будуть амністовані. Про це розповів майбутній очільник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю українському інтернет-виданню.

“Дамо можливість відбілитися“: у Зеленського розповіли про особливості податкової амністії - today.ua

"Податкову амністію планується запустити в пакеті з BEPS і ратифікацією угоди про автоматичний обмін податковою інформацією. Ми припускаємо, що амністія буде платною", - наголосив він.

Гетманцев уточнив, що загальна ставка - 5%, знижена - 2,5% при інвестуванні в облігації держпозики. Підвищена ставка буде стягуватися з декларування негрошових активів. Щоб активи були амністовані, вони повинні бути повернуті в Україну в грошовій формі і розміщені на рахунках українських банків.

При цьому, за словами Гетманцева, головна мета податкової амністії - "дати можливість людям, які 28 років отримували доходи в різних формах, відбілитися. Підвести риску під тим, що було за 28 років, і почати нову фінансову історію з чистого листа".

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

"Це така моральна штука, після якої можна включати BEPS, автоматичний обмін податковою інформацією, реформу оподаткування", - сказав він.

Друга мета - повернення грошей в Україну, третя - це збір коштів до бюджету.

"Очікуємо отримати 5% від сум, які будуть амністовані. Однак це не основна мета. Ми припускаємо, що гроші в розмірі 300 тисяч гривень будуть амністовані кожному - незалежно від того, подав хтось декларацію або не подав", - зазначив він.

Гетманцев також акцентував на тому, що амністія - це добровільне декларування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ніхто нікого не змушує декларувати. Хочеш і далі тримати гроші в матраці - тримай. Ніяких питань немає. Ніяких санкцій по відношенню до тебе не буде. Принаймні - в момент амністування", - наголосив він.

Раніше повідомлялось, що команда переможця президентських виборів Володимира Зеленского підготувала законопроект про введення в Україні загального декларування доходів.