Прийнято вважати, що собаки, на відміну від багатьох інших тварин, мають найбільш тісний зв'язок зі своїми господарями. А все пояснюється наявністю у собак унікальних генів, що відповідають за доброзичливість. Вчений Клайв Уїнн переконаний, що від природи у собак закладена здатність любити всіх живих істот. Ті ж самі ознаки спостерігаються у людей, які хворіють на синдром Вільямса-Берена.
Порівнявши вовків і собак, вчений прийшов до висновку, що вовки виконували людські вказівки так само добре, як собаки. Проте ставлення до людини у них відрізнялося.
Тільки собаки здатні розвивати такі тісні відносини з людьми. Коли щенята проводять хоча б 90 хвилин в день протягом одного тижня з людьми до того, як їм виповниться 14 тижнів, вони соціалізуються і починають відчувати себе комфортно в присутності людей.
З вовками ситуація інша – їм потрібно постійне перебування з наглядачами протягом багатьох тижнів у дитинстві, щоб звикнути до людей. Але вони ніколи не стануть настільки дружніми, як собаки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ще один вчений, Грегорі Бернс, дослідив, що відбувається у мозку чотирилапих за допомогою магнітно-резонансної томографії. Як виявилося, коли собаки чують голос своїх господарів, у них активізуються ті ж частини мозку, що і у людей, коли їм щось або хтось подобається. Вивчаючи собачий мозок (чий розмір не перевищує лимон), вчений прийшов до висновку, що собаки, як і люди, люблять, коли їх хвалять.
Доктор Бернс встановив, що, якщо дати собакам вибір, вони скоріше оберуть компанію господаря замість їжі. А от емоції песиків значно складніше пояснити і дослідити, ніж людські.
Раніше повідомлялося, яка порода собак визнана найпопулярнішою в 2019 році.