Якщо полуниця на городі почала гнити, є простий спосіб, як врятувати врожай, що залишився. Досвідчені городники назвали причину та шлях її вирішення.
Чому гниє полуниця?
Надлишок вологи та холодна температура ночами призводять до того, що починають гнити ягоди полуниці. Йдеться не лише про стиглі, а й про зелені. А це означає, що якщо ситуацію ігнорувати, можна втратити весь урожай.
Як врятувати полуницю, що гниє на грядці?
Для початку потрібно скоротити контакт ягід із землею. Для цього під полуничними кущами розсипають соснові голки чи солому, щоб мульча вбирала в себе вологу.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо стоїть дощова погода, то полуницю потрібно накрити прозорою плівкою та залишити два отвори для циркуляції повітря.
Чим полити гниючу полуницю на грядці?
Припинити гниття можна, вбивши всі спори та бактерії, щоб вони не поширювалися далі по грядці. Це можна зробити або за допомогою перекису чи йоду.
Підживлення з перекисом. У літр води потрібно додати 2 столові ложки 3-відсоткового перекису, перемішати. Якщо гнилої полуниці багато, то можна додати 3 столові ложки. Рідину переливаємо в ємність з розпилювачем і наносимо на листя та ягоди полуниці рано вранці та ввечері раз на 7 днів. Найголовніше, що перекис безпечний як для людини, так і для бджіл, які продовжать запилювати полуничні квіти, а самі ягідки можна їсти без побоювань.
Підживлення з йодом. У відро води додати 0,5 столової ложки йоду, якщо грядка сильно заражена – то 1 столову ложку на 10 літрів води. Розчином обприскувати кущі та землю під кущами раз на 5-7 днів.
Підживлення можна чергувати або використовувати лише одне.
Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, як врятувати малину від шкідників без хімії - знадобиться лише два інгредієнти.