До 5 травня частина українців отримає соціальну допомогу: подробиці

До 5 травня 2019 року частина українців отримає соціальну допомогу. Розмір щорічної разової грошової допомоги буде становити від 530 до 3850 гривень. Соціальну допомогу отримають п'ять категорій громадян. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства соціальної політики.

До 5 травня частина українців отримає соціальну допомогу: подробиці - today.ua

Згідно з прийнятою постановою від 20 березня 2019 року, розміри і порядок виплати щорічної разової грошової допомоги встановлюються:

  • громадянам, які мають особливі заслуги перед Україною — 3850 грн;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни: I групи — 3850 грн, II групи — 3400 грн, III групи — 2950 грн;
  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів — 1295 грн;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи — 530 грн;
  • членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих з інвалідністю внаслідок війни — 840 грн.

На перераховані вище категорії громадян поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".

Раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко анонсував нову соціальну програму підтримки багатодітних сімей, яка стартувала з 1 квітня 2019 року. Кожна сім’я, де є діти до шести років, отримають 1700 гривень на кожну дитину в сім’ї.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року загальний показник прожиткового мінімуму в Україні зросте до 1963 грн. Від розміру прожиткового мінімуму буде залежати разова матеріальна допомога українцям, яких призивають на строкову службу в армію і мінімальний розмір аліментів.