Бойовики обстріляли школи на Донбасі: ЗСУ навели докази

386
Бойовики обстріляли школи на Донбасі: ЗСУ навели докази - today.ua

У мікрорайоні Трудівські Петровського району міста Донецька представники СММ ОБСЄ зафіксували 15-сантиметрову пробоїну на висоті 30 см від землі на будівлі школи на вул. Самарській, 1. За оцінкою патруля, пошкодження завдано вогнем із великокаліберного кулемета. Про це повідомляє прес-центр ООС з посиланням на звіт місії ОБСЄ.

Співробітники навчального закладу розповіли, що обстріл відбувся у четвер вранці, 21 березня, коли учні вже перебували у школі. Але працівники школи відмовились відповідати на уточнюючі запитання без дозволу окупантів.

У свою чергу, прес-центр ООС підкреслює, що відстань до найближчих позицій українських військовиків становить приблизно 3,5 км, що є недосяжною для стрільби із кулемета. Окрім того, школа знаходиться всередині житлового кварталу та з усіх боків оточена житловими будинками, тобто кулі фізично не змогли б оминути перепони.

Інший випадок стався на проспекту Шкільному, 13, у населеному пункті Гольмівський, де ОБСЄ помітили сантиметровий отвір і кілька тріщин у вікні другого поверху з північного боку школи. Співробітники школи повідомили тільки те, що пошкодження утворилось внаслідок влучання кулі ввечері 20 березня.

У тому районі відстань до найближчих позиції українських військових становить більше ніж 2,2 км. Окрім того, будівля школи знаходиться всередині щільної житлової забудови кількаповерхових будинків. Більше того, профіль рельєфу з напрямку українських позицій є закритим, тобто створює перешкоду для ведення вогню зі стрілецької зброї, підкреслюють в прес-центрі ООС.

Зазначені факти свідчать про те, що окупаційні війська намагаються дискредитувати Збройні Сили України та прикрити свої злочини проти мирного населення, виявляючи зацікавленість у подальшій ескалації конфлікту, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, бойовики обстріляли житловий будинок у селищі Зайцеве.

загрузка...