Згідно з опитуванням, яке було зроблено на замовлення агентства праці Work Service, 59% громадян України, які становлять 75 відсотків легально працевлаштованих іноземців у Польщі, найближчим часом готові виїхати до Німеччини, оскільки у 2020 року ФРН полегшить працевлаштування кваліфікованих працівників з держав, які не входять до Євросоюзу.
Закон про імміграцію працівників Бундестаг має прийняти у першій половині 2019 року, завдяки чому сподіваються зменшити брак робочої сили, на яку скаржаться німецькі підприємці.
У свою чергу польські експерти переконані, що їх країна має "затримати" українських заробітчан, адже їх відтік рук може негативно позначитися на економіці. Скажімо, нове житло одразу підскочить у ціні, бо третина вартості будівництва припадає на оплату праці, а місцевим будівельникам потрібно більше платити, ніж українським "колегам".
Але віце-міністр родини, праці і соціальної політики Станіслав Швед переконаний, що українці не будуть масово "втікати" з Польщі, бо Німеччина має дуже суворі критерії до працівників із країн, які не входять до ЄС.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зміни ж, які пропонує Німеччина, стосуватимуться кваліфікованих працівників, які, скоріше за все, оберуть ФРН, де заробітки справді більше, аніж у РП, а т.зв. некваліфікована робоча сила й надалі залишатиметься у Польщі.
Тим часом, як зазначають місцеві ЗМІ, представники організацій, що допомагають українцям у працевлаштуванні в Польщі, вказують, що сьогодні третина українців, які працюють в Польщі, почала вивчати німецьку мову.
Нагадаємо, за 2018 рік заробітчани перерахували в Україну 11 млрд доларів.
Також нагадаємо, що з початку 2019 року "мінімалка" для всіх працівників у Польщі складає 2250 злотих, тобто 16 тисяч 550 гривень.