Азербайджан – не Росія: кому вигідно виставити Вірменію жертвою?

Автор: Олексій Скубій

Останнім часом у Європі все голосніше чутно думки про те, що війна Росії проти України нагадує Карабаський конфлікт. Це й справді так, але не в тому сенсі, в якому хочуть представити деякі європейські, зокрема, французькі, політики. Вони намагаються порівняти Вірменію та Україну – нібито обидві держави є жертвами агресорів – Азербайджану та Росії.

Азербайджан – не Росія: кому вигідно виставити Вірменію жертвою? - today.ua

Так, за повідомленням телеграм-каналу AZfront, нещодавно Франція погодила видачу Вірменії двох великих кредитів – на 100 млн євро та 100 млн доларів. Паралельно йде агресивна інформаційна кампанія, в якій Вірменію намагаються виставити жертвою Карабаського конфлікту. На думку голови Центру аналізу та стратегій Ігоря Чаленка, Азербайджан в цій кампанії подається як аналог РФ під час війни в Україні.

«Це абсолютно невірно, не відповідає тій реальності, яка існує. Ні в історичній ретроспективі, ні у міжнародному плані», - переконаний експерт.

Він нагадав, що в середині листопада було ухвалено «суперечливу і недемократичну резолюцію», в якій вимагається накласти ембарго на постачання азербайджанської нафти та газу. І таким чином ресурси, які сьогодні йдуть на підтримку України у війні з Росією, спрямувати на підтримку вірменського сепаратизму.

Популярні зараз

Мінімальну пенсію заморозять: літнім українцям порадили вирощувати овочі на городі

У 2025 році в Україні з'явиться новий Mitsubishi Outlander PHEV

В ПФУ розповіли, як не втратити субсидію, якщо член сім'ї виїхав за кордон

Оля Полякова здивувала шанувальників несподіваною зміною іміджу

Між тим, ця резолюція шкодить не лише Азербайджану, але й ЄС, який у спробах позбутися енергетичної залежності від росії шукає альтернативні постачання нафти та гази. І саме Азербайджан – найкращий вихід з цієї дилеми, він є одним з основних стратегічних партнерів ЄС у сфері енергетики.

Затиснути Азербайджан санкціями мріють не лише в Єревані, але й у Москві. Адже не секрет, що Вірменія і Росія є давніми партнерами: це видно навіть по діях та заявах вірменських політиків по відношенню до війни в Україні. Натомість Азербайджан завжди протистояв Росії – як під час Карабаського конфлікту, коли не дав Кремлю можливості заморозити конфлікт та посилити контроль у регіоні, так і у війні проти України, однозначно ставши на бік українців. Саме Азербайджан безкоштовно надав Україні паливо, продукти харчування та медикаменти та прихистив тисячі вимушених переселенців, які тікали від війни. Тоді як вірменські політики їздять до Москви, влаштовують проросійські акції та блокують на всіх рівнях антиросійські резолюції.

Звісно, у Карабаському конфлікті можна знайти чимало аналогій з війною в Україні. Як нагадує 5 канал, так само, як Росія використала сепаратистські настрої вірмен на Південному Кавказі, щоб посилити свій вплив у регіоні у 90-і роки, вона діяла на українському Донбасі у 2014-му. Ті ж ракети, які під час Другої Карабаської війни 2020 року бомбардували 80 населених пунктів Азербайджану, знищують українські міста та вбивають мирних мешканців. І саме азербайджанський успішний досвід ведення війни за допомогою дронів використовує Україна. 

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тож якщо і порівнювати Карабаський конфлікт з війною з Україною, то підкреслюючи, що його жертвами є Азербайджан та Україна, а агресорами – Вірменія та Росія. А протилежні наративи, які просувають французькі політики, шкодять не лише Україні або Азербайджану, але й підривають енергетичну безпеку ЄС.

Раніше стало відомо, що Франція намагається допомогти Вірменії, відібравши допомогу в України.