Авіакатастрофа українського літака в Ірані: названо головні версії трагедії

На даний момент існує чотири фактори, які могли бути причиною авіакатастрофи українського літака МАУ, який розбився в Ірані. Про це повідомив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ілля Куса в Facebook.

Авіакатастрофа українського літака в Ірані: названо головні версії трагедії - today.ua

За його словами, наразі ЗМІ розглядають версію про технічну несправність літака як основну. Втім, за словами експерта, досить складно не пов'язати катастрофу літака з протистояннями, що наразі відбуваються між Іраном і США.

"Ситуація дуже важка і складна. Треба розуміти, що це сталося незабаром після ракетних ударів Ірану по військових об'єктах США. Всі були в напруженні, чекаючи на продовження обстрілу. Я в Telegram їх відстежував якраз до 5 ранку, коли все було скінчено", - написав експерт.

Що ж стосується інших можливих версій авіакатастрофи, за словами Куси, це може бути удар ракетою.

"Те, що творилося з 1 ночі до 4 ранку, цілком могло зачепити будь-який літак. В небі ракети, літаки-перехоплювачі підняті в повітря, системи ППО на стрьомі. А літаки продовжували вилітати з Тегерана", - зазначив він.

Також експерт припускає, що на борту літака міг статись теракт.

"Знову ж таки, в контексті того, що відбувається, з огляду на наелектризованість атмосфери в регіоні і масову істерію в Іраку та Ірані, все можливо", - написав він.

Крім того, на думку Куси, це могло бути зіткнення з дроном.

"Швидше за все, американським. Їх там в небі було дофіга відразу після ракетних ударів. Вони невеликі, їх складно помітити", - написав він.

Нагадаємо, сьогодні зранку, 8 січня, в Ірані розбився літак Boeing 737, який перевозив 180 пасажирів. В результаті авіакатастрофи загинули всі, хто перебував на борту лайнера МАУ. Згодом в МАУ заявили, що літак Boeing 737 був справним.