Алла Мазур назвала умови дистанційної освіти в Україні: скоротити уроки і провести Інтернет

Автор: Лобанова Єлизавета

Телеведуча Алла Мазур, яка нещодавно успішно перемогла рак, виховує 12-річного сина, з яким весь період карантину проходила дистанційне навчання. Вона на власному досвіді переконалася, що Україна не була готова до дистанційного режиму у зв'язку з пандемією коронавіруса, і приєднується до всіх батьків, які турбуються про подальшу долю своїх дітей з початку нового навчального року.

Алла Мазур назвала умови дистанційної освіти в Україні: скоротити уроки і провести Інтернет  - today.ua

В уряді не виключають другої хвилі коронавіруса, а в такому разі дистанційне навчання продовжиться і батьки будуть змушені кидати роботу, щоб сидіти вдома з дітьми і робити уроки. Українців заспокоюють, що якщо статистика захворюваності не погіршиться, то діти повернуться за парти.

Алла Мазур вважає, що якщо дистанційне навчання залишати, тоді потрібно зробити деякі кроки до початку навчального року. Зокрема, в минулому році без Інтернету залишалися близько 700 українських шкіл. Про яке дистанційну освіту може йти мова, якщо у дітей та вчителів не буде доступу до інтернету! Тоді все провалиться. Мазур вважає, що в цьому питанні освіті повинен допомогти український бізнес.

"У кожного школяра і вчителя (!) повинен бути доступ до Інтернету і відповідний гаджет! Я переконалася, що дистанційне навчання може бути ефективним тільки в режимі діалогу. Скільки завгодно можна записувати показові уроки, але дитині необхідно, щоб з нею поговорили. І пояснили ще раз, якщо не зрозумів", - зазначила телеведуча.

Популярні зараз

Нацбанк України випустив нову монету номіналом 5 гривень: у чому її особливість

Португалія найближчим часом передасть Україні гелікоптери Ка-32

В Україні обвалилися ціни на продукти: скільки коштують м'ясо, риба, яйця та гречка у середині квітня

У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості

Також проаналізувавши свої дистанційні уроки з сином, Мазур вважає, що вони повинні бути не коротшими 45 хв, але не довше, "тому що діти згасають". Обов'язковим потрібно залишити обговорення домашнього завдання з учителем і пояснення нової теми, щоб батькам не доводилося самостійно пояснювати дітям уроки замість вчителів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я розмовляла з мамами і зрозуміла, звідки таке неприйняття дистанційки. Тому що в деяких школах дітям просто надсилали домашні завдання. А нову тему - їм повинні пояснювати батьки! Ось вам ще один абсурд. Тут, по-моєму, точно знадобилися б методички, які так люблять розробляти в міністерстві: щоб кожна школа не винаходила свій велосипед", - зазначила Мазур.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив всім батькам, що класичний освітній процес в Україні поки що ніхто не відміняв, і зараз в уряді готують різні сценарії, щоб діти могли отримувати якісну та повноцінну освіту, незважаючи на карантин.