В Україні вводиться автоматичний арешт рахунків боржників за аліментами. Міністерство юстиції затвердило Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках по виконавчих провадженях про стягнення аліментів. Готовність автоматизованої системи виконавчого провадження до електронної інформаційної взаємодії з банками повинна бути забезпечена у тримісячний строк з дня набрання чинності наказу.
До впровадження електронної взаємодії обмін документами між державними, приватними виконавцями і банками буде здійснюватися у паперовому вигляді засобами поштового зв'язку. Зазначено, що автоматизований арешт буде здійснюватися шляхом винесення постанови про арешт коштів чи про зняття арешту з коштів боржника у формі електронного документа і прийняття їх до виконання банками.
Постанови про арешт коштів будуть доступні для завантаження банками в день їх формування в автоматизованій системі та накладення на них кваліфікованого електронного підпису виконавця. Щогодини інформаційні системи банків будуть виконувати запит про наявність постанови про арешт для його виконання. Відповідальна особа банку буде виконувати постанови про арешт коштів у порядку їх надходження.
На сьогоднішній день відкрито 100 тисяч виконавчих проваджень по аліментах, виплата яких не здійснюється через відсутність у боржника постійної роботи або майна. Для вирішення цієї проблеми Міністерство юстиції України та Державна служба зайнятості планують підписати Меморандум про співпрацю з метою працевлаштування осіб, які мають борги із виплати аліментів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше міністр юстиції Павло Петренко запропонував удвічі збільшити мінімальну суму аліментів для дітей та встановити податкові та соціальні пільги для батьків, які виплачують своїм дітям аліменти.
Нагадаємо, за минулий рік Мін’юсту вдалося стягнути 4 млрд гривень аліментів на користь дітей, що вдвічі більше, ніж за 2017 рік.