9 грудня: яке сьогодні свято, і що не можна робити

9 грудня: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua
Loading...

У понеділок, 9 грудня, православні вшановують пам’ять святого Георгія Побідоносця, а в народі це свято називається Юр’їв день. Наші предки вірили, що якщо у цей день буде холодно або вдарив мороз, то зима обіцяє бути суворою і тривалою. Також Георгію Побідоносцю моляться про захист себе і домашніх тварин від вовків.

Святкувати день пам’яті Георгія Побідоносця почали в честь освячення Георгіївського храму в Києві в 1051-1054 роки, який був побудований за наказом Ярослава Мудрого. У 1934 році Георгіївський храм був знищений.

Традиції 9 грудня:

Вважалося, що на Юрія зима повністю вступає в свої права: “Юрій мостить, а Микола гвоздить”. Тому до 9 грудня люди забивали вікна і оббивали двері повстю, щоб захистити свої хати від злих морозів.

Вирушаючи в далеку дорогу в цей день, обов’язково треба було відслужити молебень про щасливе завершення майбутньої подорожі.

Наші предки вірили, що 9 грудня “Єгорій відпускає на волю вовків” і вони можуть нападати на всяку худобу. Для захисту домашньої скотини селяни кидали вуглі у воду, а потім кілька штук заносили в сарай з худобою.

На Юр’їв день люди стежили за температурою за порогом. Якщо за вікном мороз, то і вся зима обіцяла за щоки кусати а якщо іній на склі наріс, то навесні можна чекати хорошого врожаю.

Що не можна робити в Юр’їв день:

У цей день заборонялося працювати. Наші предки вірили, що всім, хто не поважає святого, він принесе біду. Виконавцями покарання часто виявлялися вовки. Вони могли напасти на худобу винуватця, а також на нього самого.

Рятувати приречену на розтерзання вовком тварину не можна було, інакше це розсердить святого Георгія. Існувала легенда, що в цей день святий, в образі сивого старого, ходить по лісі, збирає в зграю вовків і розподіляє між ними корів і овець.

У народі вважалося, що для того, щоб жити в достатку і не мати боргів, обов’язково до Юр’єва дня потрібно розплатитися за рахунками.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні на початку наступного тижня.

Гороскоп на 29 січня від Павла Глоби: Діви будуть налаштовані критично, а Левам має пощастити
Гороскоп на середу, 29 січня 2020 року, обіцяє усім знакам Зодіаку, загалом спокійний день. Однак можуть виникнути невеликі проблеми зі здоров’ям. Тому слід більш ретельно...
“Неймовірний хід”: актор серіалу “Свати” розповів, що буде в новому сезоні
Серіал “Свати” вже зовсім скоро збере на знімальному майданчику акторів, які беруть участь у сьомому сезоні. Про це видав інсайдерську інформацію виконавець ролі Сан Санича...
У Мережі показали фото Пугачової без перуки: зірка реально лисіє
Алла Пугачова, яка у цьому році вже відзначить свою 71-у річницю, намагається завжди виглядати бадьоро і молодо. І багато в чому це їй, не без...
Захистять від коронавируса: дієтолог перерахувала корисні продукти для імунітету
Наша імунна система – найкращий захист від вірусних інфекцій, в тому числі, і коронавірус не страшний, якщо сильний імунітет, а одним з найважливіших елементів для...
Астрологи назвали знаки Зодіаку, яким потрібно терміново змінити імідж
Новий імідж, якщо це, звичайно, не провальна пластична операція, ще нікому не зашкодив. Зазвичай активною зміною іміджу і сміливими експериментами зі своєю зовнішністю люди займаються...