8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити

8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua
Loading...

У п’ятницю, 8 листопада, православні віруючі відзначають Дмитрієв день. Як відомо, великомученик Димитрій Солунський прийняв мученицьку смерть за християнську віру. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами і після народження відразу ж його охрестили, а потім намагалися виховувати в побожності і вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійскої області. Замість того, щоб переслідувати християн, Дмитро на своєму посту відкрито вчив мешканців міста християнській вірі і викорінював ідолопоклонство та поганські звичаї.

Коли про це дізналася римська влада, святого Дмитра кинули у в’язницю і закололи списами. Тіло святого кинули на поживу звірам, але побожні солуньські християни підібрали і поховали його.

Прикмети у День Дмитрія:

В Дмитрієв день з іменинами вітають всіх Дмитрієв. Також цей день в народі було прийнято пити пиво: “В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить”.

Дмитрієв день означав закінчення сезону сватання. Напередодні різдвяного посту і наступних свят тільки до цього дня дозволялося засилати сватів. У народі говорили: “До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою”.

За прикметою, день Дмитрія знаменує прихід зими: святий Дмитро закриває землю золотим ключем до приходу святого Георгія (6 травня). Наші предки говорили: “Дмитрієв день – зима вже лізе на тин”.

Якщо цей день видавався сніговим і морозним, то й весни чекали холодної і сніжної: “Дмитрів день на снігу, то і Великдень по снігу, а Дмитрів день по голу (без снігу) – і Свята по тому. Дмитро на снігу – весна пізня. Дмитрієв день по голу – Свята тепла”.

Якщо зоря була багровою, то чекали вітряної погоди, а холод означав, що скло на вікнах запітніє.

У деяких країнах на Дмитрієв день ворожать по гостям, якщо першою у цей день в будинок зайде людина заможна і добра, то і рік буде прибутковим.

У народі говорили, що в ніч на Дмитрієв день нечисть краде з неба місяць, щоб видоїти його як корову.

Що не можна робити 8 листопада:

В Дмитрієв день традиційно не дозволялося працювати.

Також в цей день не можна забувати про покійних родичів. Причому їх не тільки поминають за святковим столом і замовляють службу в церкві (хоча б просто ставлять свічки в храмі), але ще і залишають на ніч їм воду й новий рушник: щоб душа могла напитися або помитися.

Обід в Дмитрієв день подають ввечері, оскільки приходу душ чекають після настання темряви. Від кожної страви відкладають по ложці в окремий посуд, залишаючи її потім під іконою або в іншому “урочистому” місці.

Раніше повідомлялося, що 7 листопада в Україну прийдуть похолодання та дощі.

Жанна Фріске з’явилася в компанії зірок шоу бізнесу
Жанна Фріске, яка померла влітку 2015 року, раптово повернулася в січні 2020. Покійна співачка з’явилася у привітанні, яке Наталя Могилевська адресувала своєму другу і продюсеру...
ТОП-5 найбільших порід кішок
Про тварин, звичайно, потрібно піклуватися. Погано, коли вони страждають ожирінням. У найтовстішого кота в світі перед смертю відмовили легені, адже він важив, як 272-кілограмова людина....
Cхуднення по годинах: експерт розвінчала популярні міфи
Існує безліч різних дієт та систем харчування, які рекомендують приймати їжу з якимись обмеженнями в часі. Чи дійсно можна схуднути таким чином, розповіла сертифікований нутриціолог,...
ТОП-5 страв на Водохресний Святвечір
В Україні 19 січня православні відзначають Хрещення Господнє. Велике свято – Водохреща – завершення новорічно-різдвяних канікул. Велика увага приділяється Водохресному Святвечору, який припадає на вечір...
Діма Білан звернувся до своїх прихильників із лікарняної палати: “Це мій останній захід”
Діма Білан проводить час на лікарняному ліжку. Минулий рік видався для російської знаменитості не найвдалішим. У середині року він отримав складний перелом ноги і досі...