8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити

8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua

У п’ятницю, 8 листопада, православні віруючі відзначають Дмитрієв день. Як відомо, великомученик Димитрій Солунський прийняв мученицьку смерть за християнську віру. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами і після народження відразу ж його охрестили, а потім намагалися виховувати в побожності і вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійскої області. Замість того, щоб переслідувати християн, Дмитро на своєму посту відкрито вчив мешканців міста християнській вірі і викорінював ідолопоклонство та поганські звичаї.

Коли про це дізналася римська влада, святого Дмитра кинули у в’язницю і закололи списами. Тіло святого кинули на поживу звірам, але побожні солуньські християни підібрали і поховали його.

Прикмети у День Дмитрія:

В Дмитрієв день з іменинами вітають всіх Дмитрієв. Також цей день в народі було прийнято пити пиво: “В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить”.

Дмитрієв день означав закінчення сезону сватання. Напередодні різдвяного посту і наступних свят тільки до цього дня дозволялося засилати сватів. У народі говорили: “До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою”.

За прикметою, день Дмитрія знаменує прихід зими: святий Дмитро закриває землю золотим ключем до приходу святого Георгія (6 травня). Наші предки говорили: “Дмитрієв день – зима вже лізе на тин”.

Якщо цей день видавався сніговим і морозним, то й весни чекали холодної і сніжної: “Дмитрів день на снігу, то і Великдень по снігу, а Дмитрів день по голу (без снігу) – і Свята по тому. Дмитро на снігу – весна пізня. Дмитрієв день по голу – Свята тепла”.

Якщо зоря була багровою, то чекали вітряної погоди, а холод означав, що скло на вікнах запітніє.

У деяких країнах на Дмитрієв день ворожать по гостям, якщо першою у цей день в будинок зайде людина заможна і добра, то і рік буде прибутковим.

У народі говорили, що в ніч на Дмитрієв день нечисть краде з неба місяць, щоб видоїти його як корову.

Що не можна робити 8 листопада:

В Дмитрієв день традиційно не дозволялося працювати.

Також в цей день не можна забувати про покійних родичів. Причому їх не тільки поминають за святковим столом і замовляють службу в церкві (хоча б просто ставлять свічки в храмі), але ще і залишають на ніч їм воду й новий рушник: щоб душа могла напитися або помитися.

Обід в Дмитрієв день подають ввечері, оскільки приходу душ чекають після настання темряви. Від кожної страви відкладають по ложці в окремий посуд, залишаючи її потім під іконою або в іншому “урочистому” місці.

Раніше повідомлялося, що 7 листопада в Україну прийдуть похолодання та дощі.

Українцям не рекомендують цього літа їхати на відпочинок в Одесу: названа причина
Українці на початку липня масово почали їхати на відпочинок на українські курорти, незважаючи на те, що епідеміологічна ситуація в багатьох областях залишається критичною. Зокрема, Державне...
Відставка глави Нацбанку України: політики рекомендують українцям, поки не пізно, скуповувати валюту
Відставка глави Нацбанку Якова Смолія може спровокувати в Україні не тільки фінансову, але й політичну кризу, оскільки у нас в країні економіка – теж політика....
В Одеській області екстрено “латають” дороги перед візитом Зеленського: ями засипають щебенем
Президент Володимир Зеленський наступного тижня відправиться в Одеську область з робочим візитом. Дізнавшись про це, місцеві комунальники, як традиційно відбувається в Україні, почали “латати” дороги....
У резиденції Зеленського проводять свята та весілля: скільки коштує організація заходу в “карпатському” Межигір’ї
У селі Гута Івано-Франківської області розташована закрита президентська резиденція “Синьогора”, площею 10 886 гектарів. Вона існує з 2005 року і була створена для перебування вищих...
Пенсій на всіх не вистачить: екс-міністр заявив про відсутність грошей у бюджеті
Розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 липня підвищився на 74 гривні і складає зараз 1712 гривень. Заради такого незначного підвищення державі доводиться дуже ризикувати,...