8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити

8 листопада: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua
Loading...

У п’ятницю, 8 листопада, православні віруючі відзначають Дмитрієв день. Як відомо, великомученик Димитрій Солунський прийняв мученицьку смерть за християнську віру. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами і після народження відразу ж його охрестили, а потім намагалися виховувати в побожності і вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійскої області. Замість того, щоб переслідувати християн, Дмитро на своєму посту відкрито вчив мешканців міста християнській вірі і викорінював ідолопоклонство та поганські звичаї.

Коли про це дізналася римська влада, святого Дмитра кинули у в’язницю і закололи списами. Тіло святого кинули на поживу звірам, але побожні солуньські християни підібрали і поховали його.

Прикмети у День Дмитрія:

В Дмитрієв день з іменинами вітають всіх Дмитрієв. Також цей день в народі було прийнято пити пиво: “В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить”.

Дмитрієв день означав закінчення сезону сватання. Напередодні різдвяного посту і наступних свят тільки до цього дня дозволялося засилати сватів. У народі говорили: “До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою”.

За прикметою, день Дмитрія знаменує прихід зими: святий Дмитро закриває землю золотим ключем до приходу святого Георгія (6 травня). Наші предки говорили: “Дмитрієв день – зима вже лізе на тин”.

Якщо цей день видавався сніговим і морозним, то й весни чекали холодної і сніжної: “Дмитрів день на снігу, то і Великдень по снігу, а Дмитрів день по голу (без снігу) – і Свята по тому. Дмитро на снігу – весна пізня. Дмитрієв день по голу – Свята тепла”.

Якщо зоря була багровою, то чекали вітряної погоди, а холод означав, що скло на вікнах запітніє.

У деяких країнах на Дмитрієв день ворожать по гостям, якщо першою у цей день в будинок зайде людина заможна і добра, то і рік буде прибутковим.

У народі говорили, що в ніч на Дмитрієв день нечисть краде з неба місяць, щоб видоїти його як корову.

Що не можна робити 8 листопада:

В Дмитрієв день традиційно не дозволялося працювати.

Також в цей день не можна забувати про покійних родичів. Причому їх не тільки поминають за святковим столом і замовляють службу в церкві (хоча б просто ставлять свічки в храмі), але ще і залишають на ніч їм воду й новий рушник: щоб душа могла напитися або помитися.

Обід в Дмитрієв день подають ввечері, оскільки приходу душ чекають після настання темряви. Від кожної страви відкладають по ложці в окремий посуд, залишаючи її потім під іконою або в іншому “урочистому” місці.

Раніше повідомлялося, що 7 листопада в Україну прийдуть похолодання та дощі.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...