У п'ятницю, 8 листопада, православні віруючі відзначають Дмитрієв день. Як відомо, великомученик Димитрій Солунський прийняв мученицьку смерть за християнську віру. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами і після народження відразу ж його охрестили, а потім намагалися виховувати в побожності і вірі.
Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійскої області. Замість того, щоб переслідувати християн, Дмитро на своєму посту відкрито вчив мешканців міста християнській вірі і викорінював ідолопоклонство та поганські звичаї.
Коли про це дізналася римська влада, святого Дмитра кинули у в'язницю і закололи списами. Тіло святого кинули на поживу звірам, але побожні солуньські християни підібрали і поховали його.
Прикмети у День Дмитрія:
В Дмитрієв день з іменинами вітають всіх Дмитрієв. Також цей день в народі було прийнято пити пиво: "В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дмитрієв день означав закінчення сезону сватання. Напередодні різдвяного посту і наступних свят тільки до цього дня дозволялося засилати сватів. У народі говорили: "До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою".
За прикметою, день Дмитрія знаменує прихід зими: святий Дмитро закриває землю золотим ключем до приходу святого Георгія (6 травня). Наші предки говорили: "Дмитрієв день – зима вже лізе на тин".
Якщо цей день видавався сніговим і морозним, то й весни чекали холодної і сніжної: "Дмитрів день на снігу, то і Великдень по снігу, а Дмитрів день по голу (без снігу) – і Свята по тому. Дмитро на снігу – весна пізня. Дмитрієв день по голу – Свята тепла".
Якщо зоря була багровою, то чекали вітряної погоди, а холод означав, що скло на вікнах запітніє.
У деяких країнах на Дмитрієв день ворожать по гостям, якщо першою у цей день в будинок зайде людина заможна і добра, то і рік буде прибутковим.
У народі говорили, що в ніч на Дмитрієв день нечисть краде з неба місяць, щоб видоїти його як корову.
Що не можна робити 8 листопада:
В Дмитрієв день традиційно не дозволялося працювати.
Також в цей день не можна забувати про покійних родичів. Причому їх не тільки поминають за святковим столом і замовляють службу в церкві (хоча б просто ставлять свічки в храмі), але ще і залишають на ніч їм воду й новий рушник: щоб душа могла напитися або помитися.
Обід в Дмитрієв день подають ввечері, оскільки приходу душ чекають після настання темряви. Від кожної страви відкладають по ложці в окремий посуд, залишаючи її потім під іконою або в іншому "урочистому" місці.
Раніше повідомлялося, що 7 листопада в Україну прийдуть похолодання та дощі.